Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fogkoptatót ajánlotok...

Milyen fogkoptatót ajánlotok tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

Van két cocám, de nem nagyon kopik a foguk.

Ezt abból tudom, hogy MINDENT megrágnak amit csak tudnak. És most nem arra gondolok hogy egy kicsit megrágják az ágyat vagy valami, hanem hogy szétrágják a fenyőbútor,most lett felújítva a szobám, és letépik a fogukkal a tapétát. Nem bírom tovább. Nem merem otthagyni őket egyedül a kifutóban, mert félek hogy feltépik a szőnyeget is☹️

Ebből gondoltam hogy a foguk lehet túl nagy. Tudom hogy ők úgy ismernek meg MINDENT hogy megkóstolják, de ez már nem normális😣

Szóval örömmel fogadnék MINDEN olyan praktikát ami megoldja a gondot

Ja, és még mielőtt írjátok: nem, nem túl hosszú a foguk megnéztem

Előre is köszönöm a segítséget (bocs hogy ilyen sokat írtam)

Vovok8



2018. szept. 24. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Rágcsáló, nem várható más, mint ami a neve. :D

Egyébként sok széna legyen mindig előtte.

2018. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

A bolti fogkoptató kövek, játékok, fenyőbútor csak az első fogaikat koptatják. Gyakran a hátsók nőnek túl, amit te nem láthatsz. Állatorvos tudja ellenőrizni speciális eszközzel.


Biztos sokat hallottad már, de hidd el a legjobb fogkoptató a széna, mert ez a hátsó fogakat is megfelelően koptatja. Ha nem eszik eléggé, próbálj ki néhány trükköt. Ha változatos helyekre elrejted, izgalmasabbnak fog tűnni és többet esznek belőle. Ha erre nem vevők, keverhetsz bele fűszereket és illatos gyógynövényeket. A friss fű is ugyanilyen jól koptatja a fogat, és általában szívesebben eszik.

A bútorok megrágása ellen pedig hasznos lehet bármiféle rossz ízű vagy szagú dolog, ami nem káros rájuk. Pl. citromos, ecetes vízzel megkenni. Sajnos ez sok malacnak nem akadály.

2018. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szénáról még annyit hogy nemrég azt hallottuk a malac úgymond földről legelő állat és elvileg kell neki valami reflex vagy ösztön miatt hogy néha maga elől(alól) egyen (állatorvos mondta ő jobban elmagyarázta), ne csak a szénatartóból, kipróbáltuk hogy beraktunk csak úgy egy nagy kupac szénát és tényleg jobban eszik mint a tartóban lévőt.
2018. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szénánál jobb nincs.
2018. szept. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!