Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacoknak és törpenyul...

Tengerimalacoknak és törpenyulaknak szeretnék füvet termeszteni (és később szénát csinálni belőle). Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Mekkora területet kell bevetni fűmaggal 2 malacnak és 2 nyuszinak? Előtte meg kell trágyázni a talajt? Egyáltalán milyen magokat válasszak? Ugyanúgy kell locsolni, gondozni, mint a gyepet? Fűtött üvegházban megmarad télen is? Milyen gyorsan nő?
2018. okt. 3. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Na persze... én is törpenyulaknak meg malacoknak szeretnék füvet termeszteni! Nagyon átlátszó!
2018. okt. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Megmarad a szobában is, de sosem lesz olyan hosszú és erős szárú, mint a mezőn magától növő. Benti körülmények között, bolti fűmaggal sajnos elég szánalmas eredményt lehet elérni. Ha csak ezzel akarod etetni az állataidat, havonta legalább 5-6 kiló szénára lesz szükséged, ami az ilyen típusú fűből nagyon nagy területen teremne csak meg. Az üvegházat fenn kell tartani, locsolni, trágyázni, gondozni és vágni a füvet, ami sokkal nagyobb költség, mint megvenni a szénát.


Ha van lehet, inkább keress egy városon kívüli mezőt, és kaszálj le néhány zsáknyit, majd ezt szárítsd meg. Falun rengetegen árulnak szénabálát 10 kilóstól kezdve a csillagos égig. Ha van hol tárolni, nagyon olcsón bevásárolhatsz egész télre. Az üvegházat inkább hasznosabb célra használd. Egy kis területen termeszthetsz benne fűszereket, gyógynövényeket a kisállatoknak.

2018. okt. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát, ezt sajnálattal hallom. :( Nemcsak szénának kllett volna, hanem, hogy télen is tudjanak frisset legelni. De akkor midegy, maradok a bálás szénánál, és otthon inkább tényleg gyógynövényeket, fűszereket, meg csak minimális mennyiségű friss füvet termesztek majd.
2018. okt. 3. 19:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban szénát akarsz csinálni, nem szárított füvet (ami amugy szintén jó, szeretik is, de ugye a széna sokféle növényből áll, a fűmagkeverékek meg többnyire csak néhány fajtából), akkor olyasmit kellene keresni, amit pl.lovaknak árulnak, ha árulnak, legelőmagkeverék, vagy ilyesmi néven.A "füvek" mellett szeretik a pitypangot, útifüvet, szulákot stb, azzal keverve nagyon tuti szénát lehetne csinálni. konkrétabbat sajna nem tudok, régóta tervezem, hogy utánanézek, de még sose jutottam el odáig. Az ötlet nekem is tetszik, én elsősorban a széna miatt csinálnám. Nálam momentán a föld hiányzik hozzá. Szabad területen amúgy viszonylag sokáig tudnál friss fűhöz jutni, a komolyabb fagyokig biztosan. Üvegházat nem tudom, ezt ki kellene tapasztalni, az igazi szerintem a szabadföld lenne, locsolva, ha szükséges. És ennyi állathoz elég nagy területet be kellene vetni, az biztos. Mi csak egy kisebb területet (kb. 40-50 m2) kaszálunk, egy nyúlnak, és kap mellé bolti szénát is.
2018. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!