Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék tartani egy tengerim...

Szeretnék tartani egy tengerimalacot. Erdemes? Akinek van velük tapasztalata írjon pls.

Figyelt kérdés

Szülinapomra vennek ami januárban van.

~Mekkora ketrec kell nekik?

~Úgy jó lenne ha először vennek 1 tengerimalacot aztán egy olyan fél év múlva vennék mmég1-et?

~Mennyibe kerül úgy minden a tengerimalacon kívül?

~mennyibe kerul a tengerimalac?

Válaszokat koszonomm:D


2018. okt. 23. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia.

nem vagyok tengerimalacgazdi, de az egyik barátnőmnek van.

Hát a ketrecnek célszerű 80×50-esnek lennie.

ami kb 10.000/12.000 Ft

eledelből célszerűbb a jobb minőségűt venni ez márkától függően: 900--1300 Ft.

(tanács Panzi márkájút NE vegyél)

Széna mindig legyen neki, ez nem drága van 850 ft-ért fél kg-os versele laga.

Hát a tengeri malacok társas élőlények, de van kivétel.

2018. okt. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonomszepeeen
2018. okt. 23. 13:59
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Őszinte leszek: NEM ÉRDEMES

Az exem akart. Lett egy. Ugrál, szaladgál, eszik, szarik, többet kell gondozni, mint egy kutyát, de nem olyan interaktív, hanem egy elég személytelen állat. Ijedős, nem kedves úgy, mint egy kutya és nincs olyan személyisége, mint egy macskának, de a szarakodás több vele. És tetézve a dolgot, megszereted, aztán hamar meghal. Nekünk is lett egy. Aztán meghalt. Lett kettő, ők is elpusztultak pár év alatt. Folyamatos gyász, szomorúság, mert csak megszereti az ember.

Már nincs, igaz a párom sincs már.

Egy nagy ketrec megmaradt, azt szívesen felajánlom neked ingyen Veresegyházon, ha valóban szeretnél ilyet tartani. Sőt jó fej tenyésztőt is tudok, aki különleges, szép egyedeket tenyészt és ad el. De én már újra megint nem akarnék.

2018. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oke köszönöm még meggondolom:D
2018. okt. 23. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Normál esetben nem hal meg gyorsan, hanem 8 évig él. Tényleg van vele munka és tényleg nem olyan társállat, mint a kutya, de még akár a cica is, de ha ez a kettő nem lehet, azért kedves házikedvenc. Mindenképp párban kell őket tartani, egyszerre véve, és természetesen azonos neműeket legalább fél négyzetméter, de inkább nagyobb területen. Ez az alap malacoldal (most valamiért nagyon rosszul működik.) [link]
2018. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
A gyerekemnek van két tengerimalaca, két lány. Kutyát, macskát nem engedtem. Egy kutya jóval macerásabb a sétáltatás miatt, illetve mindkettő összeszőrözi a lakást. Ha kutya/macska nem jöhet szóba, akkor legjobb választás a tengerimalac vagy a törpenyúl (már ha simizni akarod). Ha csak gyönyörködni, akkor pl. az akvárium nagyon szép tud lenni. Szerintem ha elhatározod magad, akkor olvass utána a tartásának, nézz tengerimalacos videókat. Szerintem nem gáz, ha az egyiket kicsit később szerzed be, mert ha van köztük fél év korkülönbség és azonos neműek, akkor simán elkerülhető a dominanciaharc. Alapvetően olcsóbb is mint egy kutya. A pisi részeket naponta ki kell szedni az alomból, naponta enni,inni adni, hetente/kéthetente nagytakarítás. Valamennyi forgács, széna a ketrec körül kihullik, erre számolni kell. Biztonságos helyen, ahol nem tud elbújni vagy kábeleket elrágni, naponta ki kell engedni mozogni őket, akkor is, ha nagy a ketrec.
2018. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nálunk sem jöhet szóba a kutya sem a macska ezért gondoltam a tengerimalacra
2018. okt. 23. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:
73%
Köszöm a földigpontozást amiért a tapasztalataimat le mertem.írni.
2018. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Melyik válaszoló vagy? Én nem pontoztalak le..
2018. okt. 23. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!