Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöt...

Dzsungáriai törpehörcsögöt vagy szíriai aranyhörcsögöt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Olvastam már róla sokat hogy melyik hörcsögöt ajánlják kezdőknek, de nem tudom eldönteni.

-Szeretnék vele sokat játszani. (De tisztába vagyok vel, hogy éjszaka aktívak, nem fogom őt zaklatni)

-Szeretném a kezemhez szoktatni, és hogy kivehessem a helyéről úgy, hogy ne probaljon meg kiugrani a kezembol.

Ti melyiket ajánlanátok? Nyilván örülnék neki ha nem járna nagy zajjal, nem lenne nagyon büdös.



2018. okt. 23. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Szíriai.
2018. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Igazából ez inkább személyiség, mintsem faj függő. Volt már antiszoc és gyomrozható dzsungim is (ő például már jött a ketrec rácsához, ha meglátott).


Én a helyedben inkább fiatal felnőtt állatot választanék, ott azért már látszik hogy mennyire szociális. Például a Hörcsögmentésnél sok idősebb/fiatalabb állat vár gazdira, gondos kezek között vannak, így tudnak biztos leírást adni az adott pocokról.

2018. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Ez teljesen mindegy.


Nálam a kereskedéses hörcsög 1 rövidke év alatt nem lett szelíd, a tenyésztős már több mint 2 és fél éves és sose harapott meg. Mindkettő dzsungáriai törpehörcsög.


Konkrétat csak egy dologban lehet kijelenteni:

Tenyésztőtől egészséges kezes hörit kapsz.


Olvashatsz bővebben itt

[link]

2018. okt. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A horcsogmentesrol "orokbefogadott,, állatokkal kapcsolatban az az úgymond félelmem, hogy mar nem lesz velem olyan "bizalmas,, hosz elso otthonarol rossz emlekei vannak. Meg minel fiatalabb horcsogot szeretnek, hogy minel tovabb lehessen velem.
2018. okt. 23. 21:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. okt. 23. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Az egyik mentett dzsungi végül nálam kötött ki (ideiglenes befogadó is vagyok), én meg anyira megszerettem, hogy örökbe fogadtam. Elaludt a kezemben, előjött a hangomra, 2 lábon várta, hogy kivegyem. A mentett hörik is nagyon tudnak ám ragaszkodni. Ez a fajta viselkedés, amit te "elvársz", nem faj függő. Én a dzsungira szavazok, nekem az aranyhöri túl nagy.
2018. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van mind2. Elsőnek dzsungim volt, egymás után 2 kereskedésből, még kölyök voltam és nem tudtam, hogy az sz a r hely. Miután az első 10 hónaposan, a másik 6 hónaposan meghalt, már nem akartam többet, később jobban rájuk néztem és rájöttem, hogy honnan lehet egészséges höribabát szerválni. Szóval a 3-4. már tenyésztőtől volt, az egyik 2és fél évet élt, a másik 3 és fél évet, most az 5.törpehörim van, aki 3 hónapos, az összes nagyon barátkozós, kezes kis jószág, valamint közben lett egy aranyhörim is tenyésztőtől, aki egy bohóc, mindig produkálja magát, ő most 2 éves, nagyon fitt és egészséges, mint a törpék.

Etetésükben, tartásukban nem különböznek, csak méretben, a nagyobbnak nyilván több kaja kell, de ennyi.

Szóval a lényeg, bármelyiket veheted, amelyik jobban tetszik(én nem bírtam dönteni, túl cukik), a fő, hogy NE kereskedésből, csakis tenyésztőtől vegyed és szeresd nagyon!

2018. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!