Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot vegyek neki?

Milyen kisállatot vegyek neki?

Figyelt kérdés
12 éves lányomnak szeretnék venni egy kisebb rágcsálót, kisemlőst vagy talán hüllőt. Mit ajánlanátok, mivel tudna foglalkozni, játszani? Ketrec/terrárium méreteket légyszi meékeljetek :)

2018. nov. 1. 11:12
 1/9 anonim válasza:
100%
Vegyél neki egy degut vagy egy hörcsögöt. A degu azért jó mert nem túl nagy és sokáig él. A hörcsög viszont kevés ideig él. Mindkettő nagyon jó játszóbarát.
2018. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Degunak kb. Mekkora ketrec kell?
2018. nov. 1. 11:25
 3/9 anonim válasza:
100%

Szerintem egy aranyhörcsögnek vagy akár tengeri malacnak is nagyon tudna örülni mind a kettőt tudja babusgatni és nagyon szelídek tudnak lenni

Vagy ha nem szeretnétek akkor kis hullámos papagáj is megteszi csak őket párba kell venni vagy mindenképpen legyen egy társa mert nem jó az ha egyedül vannak ( tapasztalat hogy nagyon hangosak tudnak lenni :D) Remélem tudtam segíteni!

13/l

2018. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hörcsöggel csak az a problémám, hogy kevés ideig él.
2018. nov. 1. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Én hasonló helyzetben, 11 éves kislánynak 2 lány tengerimalacot vettem, egy alomból, testvéreket. Így nem volt köztük veszekedés.

Azért jó a tengeri, mert egy sokkal jobban kézbe vehető, simogatható állat, mint pl. egy hörcsög vagy degu. Tovább is él, nekünk 5 és 6 évet éltek. Igénylik is, hogy ki legyenek engedve. Illetve sokkal könnyebben tartható, mint a nyulak vagy egy hüllő (ez utóbbit nem lehet simogatni, s bár van, amelyik hozzászokik a kézben léthez, de nem igénylik és nem is szeretik).

A malacok simán az ölében aludtak, amíg pl. tévézett, de azt is csinálta, hogy a szobában könyvekből, dobozokból labirintus épített nekik, illetve apró trükkökre megtanította őket (pl. labdát orrukkal el tudtak lökni, és kicsike akadályon átugrani). Nagyon aranyos állatok. De kettő legyen belőlük, mert egyedül nem boldogok.

2018. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Bármit is veszel, azt semmiképp se kereskedésből vagy szaporítótól vedd. Vagy tenyésztőtől vásárolj, vagy fogadj örökbe a mentéstől.


Én a hörikről tudok írni. Mentem őket, és 12 éve foglalkozom velük. Törpehörcsögnek minimun 60*50 cm alapterületű hely kell, aranynak minimum 80*50. Magányosan élő állatok, tilos őket együtt tartani. A kezdő felszerelések olyan 20-30.000 Ft-ba kerülnek, bár nagyon függ attól, hogy milyet veszel és honnan veszed. Weboldalak közül ez az egyetlen normális:


www.horcsoginfo.pe.hu


Facebookon mindenképpen lépj be a Hörcsög imádók csoportba, ha a höri mellett döntesz. Segítünk, mit honnan érdemes beszerezni, mi hol a legolcsóbb, min hogy lehet spórolni úgy, hogy az állat mégis jól érezze magát.


Az én tenyésztőtől vásárolt dzsungáriai törpehörcsögömet 3,5 évesen kellett elaltatni. Szóval nem feltétlenül kell 1-2 évben gondolkodni.

2018. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Én is a tengeri malacot ajánlom, de ugye náluk kettőt kell tartani mindenképp, egy neműeket, és mint előttem írták jó választás az alomtestvérek elhozása, mert akkor kevesebb az esély a veszekedésre. A legidősebb malackám idén hagyott itt engem, ő kb 10 év körüli volt, már nem is emlékszek. Tehát megfelelő körülmények között nagyon sokáig élnek, bár a 10 év az már matuzsálem kor.
2018. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá, hogy egy megfelelő méretű ketrec elég drága, de mi pl. használtan vettünk a 2 malackának egy 120x60-as ketrecet, én ennél kisebbe nem szívesen tenném őket, még úgy sem, hogy sokat ki voltak engedve.

Ilyesmit:

[link]

Később pedig a férjem egy régi dohányzóasztalt átalakított nekik lakásnak (szeret fúrni-faragni), tehát ha van a családban ezermester típusú ember, házilag is kivitelezhető.

2018. nov. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha a leányzó szereti babusgatni, kézbe venni az állatokat, játszani velük, akkor a hüllőket nem annyira ajánlom, ők inkább olyanoknak valók, akik megfigyelni szeretik az állatokat.

Kisemlősök közül ami hirtelen eszembe jut, és tudok is róluk pár dolgot: hörcsög, tengerimalac, törpenyúl, törpesün.


Hörcsögre sajnos tényleg igaz, hogy kevés ideig élnek. Nekem a legidősebb 3,5 éves volt. Egyedül kell őket tartani, viszont olcsón és könnyen, házilag készített dolgoból is be lehet rendezni a helyét. Ennivaló is olcsó neki, mert nem esznek sokat. Az enyémek nagyon szelídek voltak, imádtak kézben lenni, volt, amelyik nagyon szívesen aludt a ruhaujjamban, meg a zsebemben, miközben én meg tanultam, szóval imádnivalóak. Egy helyre pisilnek, azt ki kell szedni minden nap vagy minden másnap, de nagytakarítás elég párhavonta, akkor sem szabad egyszerre az egész almot kicserélni.

Bővebb info:

[link]

Facebook csoport:

[link]



A tengerimalacból minimum 2-t kell tartani, hogy jól érezzék magukat, és nyilván több hely is kell nekik. Eleinte félénkek, de könnyű megszelidíteni őket, főleg ha tenyésztőtől veszed.Nagyon aranyosak, mikor ui-uiznak, kedves álltakák nagyon, de egészségügyileg több figyelmet kell kapniuk. Figyelni kell, ha puffadt a hasuk, vagy 12 óránál tovább nem esznek, akkor baj van és orvoshoz kell vinni, kényszeretetésre is szükség lehet.

Annyira nem szobatiszták, heti kétszer kb. nem árt kitakarítani őket, de a szagról úgyis tudni lehet, mikor kell, vannak olyan malacok, akiket elég heti 1x is, de ez függ az alom típusától is.

Bővebb info:

[link]

Facebook csoport:

[link]


Nyuszit elvileg lehet egyedül tartani de nekik is jobb párban. Általában nem szeretik ha ölbeveszik őket, azonban játszani nagyon szeretnek, és szobatisztaságra nevelhetők, ezért nyugodtan lehetnek a lakásban szabadon, ha már megtanulták (amúgy is nagy a mozgásigényük, nem lehet bezárva a ketrecbe egész nap). De rájuk is oda kell figyelni, bélleállás is előfordulhat, ami nagyon veszélyes, okozhatja pl. szőrcsomó. Ilyenkor ha órákon belül nem kerül orvoshoz, meghalhat. És oltást is kell kapniuk, mert egy szúnyogcsípés is végzetes lehet. Plusz, ivartalanítás is javasolt, egyrészt sok viselkedés probléma kiküszöbölhető vele, másrészt ha nincsenek ivartalanítva, az évekkel megrövidítheti az életüket.

Bővebb info:

[link]

Facebook csoport:

[link]


Törpesün:

Alapvetően rovarevő, igényli az élőeleséget, plusz ezen felül jó minőségű macskatáppal kell etetni. Legtöbb sün nem szereti, ha gyömöszölik, de egyénfüggő. Ha tenyésztőtől van, nagyobb eséllyel lesz kezesebb, de ez igazából mindegyik állatra igaz. Ha nem szeded ki minden nap a kakit, nagyon büdi tud lenni, de ha kiszeded, nincs gond. Őket is rá lehet általában szoktatni macskaalommal a szobatisztaságra viszont a kereküket minden este telekakilják, úgyhogy azt minden nap takarítani kell szintén.

Bővebb info:

[link]

Facebook csoport:

[link]


Összességében első kisállatnak én a hörit vagy a malacot ajánlanám. Esetleg még a degut, bár az még nem volt nekem, de aranyosak.

Csatlakozz facebook csoportokhoz, hogy beleláss a kisállatgazdik mindennapjaiba, az hasznos lehet a döntésben. Viszont akármit vesztek, tenyésztőtől vedd, mert kisállatboltban nemcsak, hogy könnyen kifogsz beltenyésztett egyedeket, de még félre is tájékoztatnak általában a tartásukkal kapcsolatban.

2018. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!