Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatorvoshoz kellene vinnem,...

Gags kérdése:

Állatorvoshoz kellene vinnem, vagy természetes?

Figyelt kérdés

Augusztusban kaptam egy nőstény nyuszit, amit nem ivartalanítottam még, mivel tenyészteni szeretném (tavasszal). Teljesen megszokta már a környezetét, ám egy ideje furcsán viselkedik. Felborítja a tálkáját amibe tápját teszem és néha még be is takarja, van amikor az összes szénát kitépi a szénarácsból és úgy eszi fel. Szereti ha simogatom, kézhez szoktattam már, de van amikor morog, és elhúzódik.


A mai napon valami vörös folyadék volt a tálkában. Sem a szaga, sem az állaga nem utalt arra hogy vér lenne. Az itató mellett volt, szóval arra is gondoltam hogy onnan került bele a víz... de nem tudom hogyan lett vöröses árnyalatú. A nyuszi vidám volt, megnéztem és nem volt rajta seb. Eleven volt, jelét sem mutatta betegségnek.


Azóta nem tudom mit tegyek, vagy hogy mit láthattam.



2018. nov. 2. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetes a viselkedése: ivaros lett, ez ezzel jár. Ivartalanítás nélkül valószínűleg nem fog újra "jó nyuszi" lenni. Ne szaporíts, főleg ha még az ivarosodás fogalmával sem vagy tisztában. A vörös folyadékhoz nem tudok hozzászólni, kérj segítséget a Törpenyuszisok facebook csoportban.
2018. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Miért akarod szaporítani? Ne tedd. Ivartalanítsd inkább. A viselkedését az ivarosodás okozza, ahogy az előző írta.

A "vér" lehet, hogy elszíneződött pisi volt.

2018. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Tenyészteni? Amit te akarsz, az szaporítás, ami kis túlzással egyenlő az állatkínzással. Ha ilyen szinten fogalmad nincs a témáról, ne gyárts kölyköket...
2018. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Állítsátok már le magatokat :D még sulizom, és falun élek. Több mint 12 jószágunk van, és még egy sem pusztult el vagy született rendellenséggel. Vágásra tartjuk őket. Akiről beszéltem, az az én kis kedvencem akit jó eséllyel nem eszünk majd meg. De ez nem igaz az összes többire. Agresszív és indokolatlan állatvédő maszlag vége. Ahol én élek ott nincs menhely, és nem dobjuk el nyuszit, mert nem is hobbiból tartjuk. Ezek HASZONállatok, fogjátok fel, jóemberek :D
2018. nov. 3. 04:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a biztonság kedvéért vidd el orvoshoz, mivel mi nem láttuk, hogy milyen folyadék volt az. Jobb a békesség.


Amúgy nehéz válaszolni úgy, hogy ha nem írod le, hogy milyen a háttere a dolognak. :-)


De az nekem sem tetszik, hogy csak így odadobod, hogy "fogjátok fel, jóemberek". Nektek haszonállatok, de akkor te meg fogd fel, jóember, hogy valakinek viszont házi kedvenc, és a jólétét szeretné, nem pedig levágni. Valószínűsítem, hogy a korábban válaszolók is úgy gondolták, hogy kedvencekként vannak tartva. Számomra, ismétlem: számomra teljesen felfoghatatlan cselekedet, hogy egy általad kedvencnek nevezett, kézhez szoktatott nyulat "jó eséllyel" nem fogtok megenni. Szegény nyúl. Nálam bármilyen állat családtagnak számít. Nem tudnék olyan emberrel mit kezdeni, aki levágja az állatait. Igen, ha nekem lennének haszonállataim, azokat nem vágnám le. :-) Szeretnénk majd tyúkokat, és nem levágni őket. De minden ember más, és mindre szükség van. :-) Az, hogy kinek mi furcsa, az meg magánügy.

2018. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsóval maximálisan egyetértek.

(a többiekkel is persze).

2018. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az hogy vágásra tartjátok őket nem mentség semmire, pláne nem a hozzá nem értésre.
2018. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!