Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom meg fog harapni?

Tengerimalacom meg fog harapni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatal tengerimalacomat most szoktatom kézhez. Hím. Van egy társa is. Pár napja vannak nálam, miután már magabiztosak voltak a ketrecben, elkezdtem őket kivenni.Mikor próbálom a ketrecből kivenni, néha a fogát csattogtatja rám. Eddig még nem harapott meg. Kérdésem az, hogy számítsak arra, hogy belém csíp egyszer? A társa, az szótlanul tűri, hogy kivegyem, de még ő is fél.

2018. nov. 9. 07:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Talán. Vegyél fel kesztyűt, és akkor nem fog fájni, ha megharap.
2018. nov. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Székely Péter 3 válasza:
100%
Nagyon könnyen haraphat, mert egyenlőre fél. A kis kutyáktól is jobban kell félni, mint a nagyoktól, mert félelmükben harapnak. Majd meg fog szokni a tengerimalac. Egyébként nagyon aranyosak.
2018. nov. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább simogatnám, etetném, hogy megszokjon, ha ennyire nem akar kézben lenni. Ha takarításhoz kell kivenni, akkor pedig kesztyű.

A rokonságban levők csak reszkettek, mint a nyárfalevél... Egy tengerimalac valószínűleg nagyot tud harapni, ha akar.

2018. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat. Végül azt találtam ki, hogy beteszek a ketrecbe egy kis dobozt, amibe szívesen bemennek, kiemelem őket és a szobában ismerkedünk. Akkor elmarad a fogcsattogtatás, Tegnap este mindketten fogadtak el a kezemből ételt és simogatni is tudtam őket.
2018. nov. 10. 06:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nőci Tengerimalacaim voltak csak, anno munkavédelmi kesztyüben mertem csak kivenni, ez kb. egy hétig ment, aztán rájöttem, hogy úgy sem harap meg mert lányok nem olyanok. Nem kell félni.
2018. nov. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tengerimalac tényleg csak akkor harap ha semmi más lehetősége nincs, volt már szerencsém malachoz aki kb egy éves volt de szinte sosem értek hozzá, rettegett és menekült de nem harapott.

A dobozos ötlet jó egyébként.

2018. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!