Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet hogy beteg a nyuszim?

GeNgUmain69 kérdése:

Lehet hogy beteg a nyuszim?

Figyelt kérdés
Egy szúnyog megcsípte a nyuszim fülét,és most azon aggódom,mi baja lesz.(Ma vettem észre a csípést)Eddig semmi jelét nem mutatta hogy szarul lenne,de még csak mától "figyelem".Szerintetek beteg lesz vagy nem?Mennyi idő mire jelentkeznek a tünetek?Amint tudom viszem orvoshoz!
2018. nov. 9. 16:28
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Attól, hogy megcsípte egyszunyog nem lesz semi baja, csak ha a szunyog nem terjeszt szívféregséget. De ne agógy nem sok esély van rá.
2018. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kapott Myxomatózis, RHD és RHD2 ellen oltást? Ha igen, akkor biztos nem lesz baja.
2018. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BlackLove ***** válasza:

Ha megkapta az oltást nem lesz baja, de ha nem, az nagy eséllyel halállal jár számára.

Két féle oltás van ez ellen, a szúnyogok ellen. Ha Pestorint kapott ellene, akkor azt félévente ismételni kell, azaz kétszer egy évben. Ha viszont a másik félét kapta, akkor azt elég évente beadni. De fontos, hogy végig, a legelejétől ugyanazt a fajtát kapja meg a nyuszi.

Valamint, kettő oltásra van szükségük a két fő halálos betegség elkerülése érdekében. Az egyik a szúnyogokra van, amit fentebb említettem, a másik pedig a belső vérzésre, ami oltatlan nyulaknál szintén halállal végződhet.


Egyébként nemtől függetlenül érdemes őket félév után kb ivartalaníttatni, ezzel sok más betegségeket lehet elkerülni, valamint évekkel hosszabbítja meg kedvencünk életét. :)

2018. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!