Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a gond a tengerimalac...

Mi lehet a gond a tengerimalacaimmal? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés
5 évesek. Az egyik már eléggé le van fogyva, de ezt valószínűleg az öregség váltja ki (eszik iszik rendesen). A másik szép kerek, mint egy normális tengerimalac. Mostanában az egészségesebben kinéző malacom folyamatosan szekálja a másikat. Így hátulról elkezdi harapdálni, vagy nem is tudom. A lényeg, hogy kergeti és berreg durrog. De nem játékosan teszi ezeket. Olyan folyamatosan csinálta, hogy ketté kellett szedünk őket. Na de tudja valaki, hogy a társaságot kedvelő tengerimalacok miért csinálnak ilyet?

2018. nov. 15. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivarosak? A soványnak a fogai nincsenek túl nőve? Állatorvos mit mondott?
2018. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudok róla, hogy ivartalanítva lennének, nincsenek túl nőve a fogai, és holnap viszem állatorvoshoz
2018. nov. 15. 22:35
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, elfelejtettem említeni, hogy két nőstényről van szó, tehát nem ivarosak
2018. nov. 15. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Khm, az "ivaros" mindkét nemre értendő. Onnantól kezdve hogy ivarérett lesz egészen az ivartalanításig :)
2018. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem természetes szelekció is lehet, úgy értem, vadállatoknál is előfordul, hogy elüldözik a csapattól és a beteg / öreg egyed egyedül hal meg. Semmi tapasztalatom nincs tengerimalacokkal, de a madaraimnál ilyenkor én D-vitamin hiányra gondolok. (Ha belassul, kopaszodik, stb...) Öregeknél gyakrabban előfordul. Nap éri őket?
2018. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Malacoknál az a ritka helyzet áll fent, hogy a nőstények sokkal dominánsabbak, mint a hímek (többnyire). Az idősebbik malac gyengesége miatt valószínűleg át akarja venni a vezetőszerepet a másik.

Ha megoldható, érdemes lenne őket szétválasztani - külön ketrecbe (vagy még jobb egy ketrec kettéválasztva), úgy, hogy a rácson keresztül tudjanak továbbra is érintkezni.

2018. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészséges, 5 évesen még nem kellene lefogynia. Valószínűleg ő volt a domináns,de a másik elég erősnek érzi magát ahhoz, hogy átvegye az uralmat. Ha nincsenek sérülést okozó verekedések, nem kell szétválasztani. Maguktól eldöntik a harcot idővel.
2018. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!