Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, ha rettegek a...

Mit tegyek, ha rettegek a hörcsögömtől?!

Figyelt kérdés
Két hete kaptam egy hörcsögöt ajándékba, de sajnos nem jövünk ki jól. Eddig három alkalommal próbáltam hozzáérni, de folyton megharap, véresre tépte a kezemet. Már enni, inni is alig merek neki adni, mert ha közelítek visít és támad. Egyre jobban rettegek tőle, pár napja rémálmaim vannak miatta, kiráz tőle a hideg ahogy tekeri a kerekét, látszik a szemein, hogy agresszív. Mit csináljak vele? Hogyan szelidítsem meg? Már nem bírom tovább, segítsetek..:'(

2018. nov. 30. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg probald meg ezt, hogy csak a keteec/terarium oldalara rakod a kezed. Meg betejfölözheted az ujjad és azt benyujtod.
2018. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Állatorvoshoz elviszed megkéred hogy altassa el és vizsgálja meg nem e veszett. Ennyi.
2018. nov. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora helyen van? Milyen felszerelésekkel? Mekkora a kereke?


Vannak területvédő hörcsögök, akik a legnagyobb helyen is agresszívak, védik, de ha kiveszed, akkor utána tök normális kis hörik lesznek. Vastag kesztyűben próbáld meg kivenni, és valami elkerített helyen elengedni, hogy akkor is agresszív-e. Vagy ha úgysem mered megfogni, akkor tereld be egy wc papír gurigába, és úgy vedd ki. Ha továbbra is agresszív, akkor akár egzotikus dokihoz is elviheted, lehet, hogy valamilyen baja van :/


Ha van kedved lépj be facebookon a Hörcsög imádok :) csoportba, sok hörigazdi véleményét tudod kikérdezni.

2018. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, az igen bas . zki. Jól megoldottad a problémát.:D

Harap a hörcsög, mert szocializalatlan, altassuk el. Korrekt.

Kérdező: én sajnos nem értek túlzottan a hörcsög szeliditeshez, de van egy facebookos csopot, ahol nagyon is értenek hozzájuk. Horcsogimadok a neve, ajánlom, hogy csatlakozz, segítenek szívesen. Ha nem látsz más kiutat,akkor el is ajandekozhatod hozzabb ertoknek.

Gyanítom, hogy kisállatkereskedésbol valo a hörcsög. Azt leírnad, hogy mekkora ketrecben van, milyen kereke van, milyen alja, miből iszik, stbstbstb?

2018. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah bocsi, utolsó előttinek szólt az elejexd
2018. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet rossz genetika,de szerintem ehhez párosul hogy nem bántak jól vele eddig,folyton bactatták.Én is kereskedésben vettem,pér napig csak annyira nyúltam be hogy kaját adjak,csendes védett helyen volt.Aztán jött egy kis tejföl az ujjamra,de nagyon nem is kellett szelidíteni,mert látszott rajta hogy barátságos.2 hét után ő már a nyakamon szimatolgatott aranyosan,4 hete van nálam kb.Az is lehet hogy a tiéd beteg is,idegrendszere k.o. például.Rakd egy nagyon csendes,nyugodt helyre.Kesztyűvel add be a kaját.Beszélj hozzá sokat nyugodtan.Ketrecen keresztül kis salátalevélkékkel próbálkozz,hogy jöjjön közelebb.Tudnia kell hogy nem bántod.Legyen nagy területe,sok forgácsa.Ha mindezek ellenére is ilyen marad 1-2 hónap után,akkor doki.
2018. dec. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettes nem tudja mi az a veszettség :D
2018. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Ember, az ideiglenes altatásra gondolt. :D Amit pl. műtéteknél alkalmaznak. :D Nem az aktív eutanáziára. XD
2018. dec. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!