Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy egy hörcsögöt kutyának neveljek?

Figyelt kérdés
Nem lehet kutyám, de szivesen csinálnám azt egy kisebb állattal mint mások a kutyával
2018. dec. 2. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Hány éves vagy?
2018. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyél hülye légy szíves.
2018. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kerdes most komoly? 10 eves koruli vagy?
2018. dec. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Hörcsögöt azt nehéz. De viszont tengeri malacot illetve nyuszit patkányt görényt sok sok tükre meglehet tanítani türelemmel.

Viszont a hörit azt nem.

2018. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4. kommentelő az értelmes ma választ
2018. dec. 2. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

nincsmit bár azt nem értem mér lettem lepontozva. Nekem nyuszim van és nagyon könnyen rá lehet venni dolgokra. A kajáért szinte mindent megcsinálni. Dobozt kerül, ugrik. Ketrecből ki-be. És ezt mind szóra tudja és kéz jelzésre.

Tengeri malacot egy kis nasival szintén rá lehet venni ilyen dolgokra. Idővel bonyulultabbra is.

A patkány köztudottan nagyon okos állat őt szintén meg lehet tanítani ilyen trükkökre.

És egyéb ilyen házikedvenceknek is.

Habár ha belegondolok a hörivel is lehet pár ilyen "akadályt" leküzdeni bár nála korlátozottabbak a feladatok a méretéből és természetéből adódóan.

2018. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én ezért is szerettem volna nyuszit. Kutyát a szüleim nem engedtek, bár így utólag nem értem miért mikor egy nyuszival is kell annyit foglalkozni mint egy kutyával.

És mikor kiválasztottam hogy nyuszit szeretnék akkor arra gondoltam hogy őt is le lehet vinni szaladgálni a fűbe ő is van olyan intelligens hogy alap trükköket meglehet tanítani neki.

2018. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy ugyanazt csinálni? A kutyát sétálni kell vinni, hóban és esőben is. A hörcsögöt nem szabad, még jó időben sem. A kutyát ajánlott kutyák közé hordani, a hörcsög viszont agresszív a fajtársaival szemben. A kutyával naponta kell foglalkozni: etetni, tanítani, sétáltatni, játszani. Egy hörcsöggel sokkal egyszerűbb, mivel nem igényel ennyi időt. A kutya ragadozó, évezredek óta az ember társa. A hörcsög zsákmányállat, és kevés ideje házikedvenc. Ezért nehezebben fogad a bizalmába, és egész máshogy viselkedik mint egy kutya. A kutya 15 évi felelősség, a hörcsög 1-2.


Tehát a hörcsög tartása kicsit sem hasonlítható a kutyatartáshoz, de azért vannak előnyei is. A szüleid jól teszik, hogy ezt választották kutya helyett. Ha képes vagy utána olvasni a helyes tartásnak és élete végéig megfelelően gondozni, akkor valószínűleg elég felelősséget tudnál vállalni más állatért is. Ezen keresztül megtapasztalhatod, hogy milyen egy állatról gondoskodni. A kutyatartás viszont sokkal nehezebb, néha még felnőtteknek is.

2019. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!