Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy duzsungária...

Mennyibe kerül egy duzsungáriai törpehörcsög tartása?

Figyelt kérdés
Azoktól kérdezem akik tartanak ilyen állatod. Kb mekkora ára van havonta az állat etetésének, alomnak stb..

2018. dec. 2. 19:25
 1/6 anonim válasza:
94%
Nekem volt egy dzsungim. Havonta kb. 2000/3000 Ft volt a tartása. Érdemes nagy kiszerelésű forgácsot venni, illetve a magvas kis kajáscsomagokból is a nagyobbat, nekem úgy jött ki 2000-re, amúgy drágább lenne. És ugye a zöldség-gyümölcs amit éppen otthon találok (és ehet!), az nem külön kiadás.
2018. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Nem olcsó. Megfelelő méretű és minőségű (nem prémium, hanem minimum) felszerelések, táplálék...


Mondjuk ha kifogsz egy (minimum) 80*50es ketrecet/terráriumot az már 4-10 ezer is lehet akár.

Forgács, csincsilla homok,széna, 2 faház, 3 bújó, min. 20 cm-es kerék azért nem 2 forint.

Maga a hörcsög is 500-2500 ft.

Bár a normális, nem tele szeméttel kategória magkeverék sem 200 ft

(többet itt olvashatsz:

[link]


Azért fogalmazok így, mert rengetegen tévesen hiszik azt hogy milyen jól jár akinek hörcsöge van, hogy kb alig költ rá. Ja hát végül is, ha két ír farkaskutya tartásához viszonyítunk, valóban szinte semmi.

2018. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
*zárójel nélkül nyisd meg az oldalt
2018. dec. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
94%
Szia, én az #1-es voltam. #2-es válaszolóval egyetértek, nyílván a ketrec/terrárium, futókerék, egyéb nem olcsó, sőt... de én például Jófogáson vettem használtan, nagyon jó áron, egy kiváló minőségű és méretű terráriumot. Ily módon a kezdeti nagy kiadásokat csökkenteni lehet. Maga a höri 500 vagy 1000 vagy 2000 vagy akár több Ft is lehet, én (egy nagyon jó) tenyésztőtöl vettem, 1000 Ft volt, ami egy kis élőlényért szerintem teljes mértékben megéri. Amúgy a havi tartásról továbbra is azt állítom (tapasztalatból) hogy nem drága. Nagy kiszerelésű, nem prémium, de jó minőségű tápot, almot vettem, havi 2000 Ft-ra jöttem ki.
2018. dec. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
89%
És még (előző válaszoló vagyok) kiegészíteném, hogy véleményem szerint nem hiszik tévesen hogy költségben jól járnak vele. A ketrecet, egyebet egyetlen egyszer kell megvenni, jófogáson jóval olcsóbban, és ha szegény kis állat elhunyt, kitakarítod és te is eladhatod a terráriumot. (Magát a házat, ilyeneket nem célszerű, abban úgymond már nagyon "benne van a szaga" És havi 2-3000 Ft-t szerintem rá lehet áldozni♡
2018. dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

A kezdő felszerelések a drágák, kb.15-20 ezer, utána már csak tápot kell venni meg forgácsot, homokot. Havi lebontasban ez kb.egy ezres. (Mondjuk ha a höri a homokba pisil például, akkor drágább)


Mi most voltunk hétvégén bevásárolni, 3 csomag forgáccsal, 4 db whimzee márkájú fogkoptatóval, és 2 kiló homokkal jöttünk haza, ez volt 1800 ft. Tápot utoljára októberben vettem, az 1 kilós kb.tavaszig kitart (2 roborovszki törpehörcsögöm van). Homokból, forgácsból is kb.ekkor kell majd új adagot venni. A fogkoptató meg hörcsögtől függ, hogy mennyi idő alatt fogy el, de ezek darabonként kb.100 forintos tételek.

2018. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!