Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fiatal tengerimalacaimnak...

A fiatal tengerimalacaimnak hullik a szőre és gyakran vakaróznak mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés
Még csak 3 napja vannak nálam, ezért még nagyon félénkek és nem tudom megnézni rendesen a bőrüket, de a 2. napon az egyik malacomon láttam, hogy gyakran vakarózik. A 3. napon meg a másik malacom is vakarózott, és ma már annak a malacomnak, akinek a 2. napon kezdett már hullik a szőre!!! :-( Mi bajuk lehet? Mit tehetnék, hogy meggyógyuljanak? Kérlek segítsetek!
2010. jún. 27. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Gombás fertőzés, vagy valamilyen tetű, esetleg atka. Minden esetben az állatorvos a megoldás! Pláne hogy fiatal állatokról van szó.
2010. jún. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért hullik mert nyár van és vedlik, de azért nézd meg a bőrüket és ha gyanús vidd el orvoshoz... Azért nem kell minden kis dologgal orvoshoz rohangálni, nézd meg te is előtte
2010. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A malac vedlése nem ennyire látványos... 20 éve kisebb nagyobb megszakításokkal van malacom, és még soha egyik sem vakarozott a leírtak alapján.


Ha félénkek is, fogd meg és nézd meg. Te vagy a gazdájuk! :)

A közeli állatkereskedésben is megmutathatod szerintem, nálunk, akihez járok, még karomnyírást is vállal a félős gazdik helyett :)

Szóval visgáld scak át a félős cocoáidat, egy kis félelemtől nem lesz bajuk, bármenynire is érzékenyek. Nyugi!

2010. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben akkor megvizsgálom őket :) Remélem nem lesz nagy baj. De ha igen akkor elviszem őket a dokihoz! Sajnos nálunk nincs egy kisállat kereskedés sem, a malacokat egy tenyésztőtől vettük, jó messzi innen....
2010. jún. 27. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Nekem 10éve vannak tengerimalacaim. Ha nagyon hullik a szőre, és vakarózik az semmi esetre sem normális. Persze át kell nézni a szőrét előtte, ha korpás foltok, vagy pirosodás látható akkor súlyosabb a baj, de ez semmi esetre sem normális. A tengerimalacnak egész éveben hullhat egy KICSIT a szőre, nem úgy van hogy nyáron vedlik.
2010. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor most mit csináljak? Muszáj elvinni őket állatorvoshoz? Csak mert a szüleim már így is elég sokat költöttek ezekre a malacokra, és ők hallani sem akarnak az állatorvosról. Nincs valami házi praktika, amit én is meg tudnék csinálni? Mert én magam meg nem tudom őket elvinni orvoshoz, mert nincs a városunkban egy doki sem :( Most mit tegyek? :-((
2010. jún. 28. 07:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen a szőrük, és a bőrük azt mondd meg előbb!

Amúgy meg nem valószínű hogy érdemes lenne házilag próbálkozni. A fürdetés sok esetben csak továbbterjeszti a bajt, és a fiatal tengerimalacoknak amúgy sem tesz jót a fürdetés. Rettentő könnyen megfáznak, amibe könnyen bele is halnak. Keress szépen egy állatorvost. Ha kell menjetek másik városba. Erre is gondolni kell amikor állatokat vesztek. Felelősséget vállaltatok értük. Ha nincs pénz, nem is kellett volna megvenni őket.

2010. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ne legyél már ilyen bunkó!!! Ezt utálom ebben az oldalban, hogy itt minden válaszoló hülyének nézi a kérdezőt! Nekem volt már sok háziállatom és mindegyiknek megadtam a lehető legtöbbet, amire szükségük volt! Ne mond már azt, hogy rossz állattartó vagyok, mert gondolom könnyű azt mondani, hogy "vidd el az állatorvoshoz", "keress rá a google-ön"...

És minden weboldalt elolvastam, amin írtak a tengerimalacokról, meg könyveket is olvastam! Ilyet még soha nem mondott nekem senki, hogy "ha nincs pénz akkor ne tartsál állatot", mert tudod te egyáltalán, hogy kivel beszélsz te??? Nem vagyunk csórók, de nem akarunk feleslegesen költekezni!!! És amúgy meg lehet azzal beszélsz ilyen bunkón, aki nemrég válaszolt neked egy hülye kérdésedre! Nekem ne mondja azt senki sem, hogy rosszul tartom az állataimat, mert etetem a kóbor állatokat, összeszedem az úttesten ugrándozó kis békákat, a saját háziállataimnak meg magadok mindent!!!!!

2010. jún. 29. 10:14
 9/9 A kérdező kommentje:
És tudjátok mit?! Nem kérek segítséget itt senkitől! Mert már látom, hogy itt mindenki olyan beképzelt, hogy nincs rátok szükségem! Majd elmegyek egy olyan weboldalra, ahol megbecsülik az embert és nem nézik hülyének!!!!!!!!!! A malacaim miatt meg nem kell aggódnotok mert elvittem az állatorvoshoz és írt fel nekik gyógyszert!
2010. jún. 29. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!