Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hagyjam egy ketrecben őket?

Hagyjam egy ketrecben őket?

Figyelt kérdés
Most kaptam kettő négy hetes arany hörcsögöt. Hagyjam őket együtt vagy az egyiket ajandekozzam el? Kettő csajszi. Együtt alszanak, eddig semmi gond nem volt. Picit marakodnak néha a finom falatokon, de semmi más. Tisztába vagyok vele, hogy nem lehetnének ketten, de látszólag jól megvannak. Kérnék minél előbb válaszokat! Azt olvastam egy oldalon ha szuleteduktol fogva együtt vannak nem lehet baj. Na ők így vannak. Nem kiosztast szeretnék, normális válaszokat. Ha úgy gondoljátok ajandekozzam el az egyiket, nyugodtan írjátok meg. Az mennyire lenne tolakodó ha esetleg el kéne ajándékozni hogy képet kérek a felszerelésről? Szeretném ha jó körülmények közé menne az egyik ha mennie kell.
2018. dec. 16. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedd őket külön. Lehet hogy most még jól elvannak de ha esetleg kinyírják egymást akkor az nem jó. A bajt mindig meg kell előzni ezért szedd őket külön.
2018. dec. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egyébként igen kérjél képet a helyéről. Ha rendes gazdát találsz ő megfogja érteni hogy te foglalkozol azzal hogy kinek adod és nem akárkinek. A leendő tulajnak ezt meg kell értenie. Ha meg kötekszik vagy bármi akkor hagyd azt keress másik gazdit.

Szerintem nagyon korrekt ha kiváncsi vagy hova ajándékozod a kedvenced.

2018. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Várom egyébként a további válaszokat!😊
2018. dec. 16. 16:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
én, nem szedtem őket külön. 4 éve megvannak együtt. Verekedni szoktak a kaján, de életben vannak mindketten.
2018. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4 évig nem nagyon él egy aranyhörcsög sem. Valami nem okés az előző válaszban. Mondjuk olyanról is hallottunk már ezen az oldalon, hogy 6 éves volt a höri, mert anyuka mindig újat vett, mikor a másik elpusztult.

De lényegtelen, Mondok egy másik esetet.

Robowski törpehörcsög volt régen az a faj, amit lehetett együtt tartani a társaival. Ez mostanra változott. 2 éve volt együtt a két höri, nagyon jól megvoltak, jó körülmények között, testvérek. Aztán hopp, egyik nap szétszedte az egyik a másikat.

Lehet két hörcsögöt együtt tartani, hát hogy ne lehetne. De akkor készülj fel, hogy bármelyik nap egy vagy esetleg két elpusztult hörcsögöt találsz majd a ketrecben, akik valószínűleg addig sem érezték magukat jól együtt. Nem biztos, hogy megéri.

De egyébként nagy plusz, hogy elajándékoznád, sokan megvannak győződve róla, hogyha összebújnak és nagyon cukik együtt, akkor nem lehet baj. Természetesen kérj képet, ez nem tolakodó, teljesen jogos.

2018. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vedd őket külön már most. Ha a kaján civakodnak, akkor nincsenek meg jól együtt (ami nem csoda, tilos őket együtt tartani). Mindenképpen kérj képet a leendő helyről, és ha nincsenek meg ezek a cuccok (méretekre nagyon figyelj!), akkor ne add oda. Felelős gazdit nehezen fogsz találni.

[link]

2018. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Aranyhöriket ne tarts együtt, mert csak a campbell törpehöri az, ami elviseli a fajtársait. A többi elkergeti a területéről a többi fajtársat, ha pedig ez nem sikerül, mivel össze vannak zárva, előfordulhat, hogy egy idő után meg is ölik egymást. :(

Lépj be a "Hörcsögimádók :) " facebook csoportba, ott sok felelős höritartó van, jó gazdit tudnál neki találni. :)

2018. dec. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvan az új gazdi, dontesemet pedig nem bánom mivel egyre sűrűbben verekednek, és a gazdi 2-3 napon belul el is viszi a kis cukit :) igaz megszerettem de fő hogy jól érezzék magukat. A gazdi pedig közel lakik szóval majd át tudok menni néha :)) köszönöm a segítséget!
2018. dec. 18. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, ennek nagyon orulok!:)

Sok boldog horis evet kivanok!:))

2018. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!