Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulakat lehet sétáltatni?

A törpenyulakat lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
Hámmal és pórázzal gondolnám sétáltatni, füves területekre vinném, például parkokba, stb.

2018. dec. 24. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Igen lehet :) de valamelyik nyuszkóka nem szereti a hámot. Csak akkor vidd ki, ha amúgy is kijárós pl.erkelyre és nem úgy éri hogy a szobából viszed ki mert megfázhatnak.

Jó időben, télen inkább ne. A fű sem egészséges ilyenkor a pocinak ha elkezdik legelészni és baja is lehet belőle.

2018. dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Simán!


És nagyon érdekes is, pláne amikor ráront a nyuszidra 2-3 kutya.

2018. dec. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Ma már mindent lehet, láttam olyat, hogy gyereket sétáltatták! Már van gyerek póráz is. Szóval nyulat is lehet.
2018. dec. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
A hám veszélyes. A nyúl zsákmányállat. Ha megijed és megindul, te pedig megrántod a pórázt, simán eltörheted a csontját. Legyen egy nagy zárt kifutója, ott sokkal természetesebb a "sétáltatása".
2018. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem! Tilos! Anyúl zsákmányállat. Stresszelnéd vele.
2018. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, arra gondoltam, hogy nem lehet kivinni télen. És azt is tudom, hogy ha kiviszem fűre, akár sétáltatni, akár kifutóba, azelőtt hozzá kell szoktatni a fűhöz.

Kedves #2-es válaszoló, nem vinném kutyák közelébe ennyi eszem nekem is van.

2018. dec. 24. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Engedd ki a szobába. Amúgy is szüksége van napi több óra kiengedésre. :)
2018. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Én szoktam vinni az enyémet. Viszont nagyon sok nyuszinak óriási stressz. Az én nyuszim beül az ajtóba mikor megyünk már sétálni.

A sétálást ne úgy képzeld el mint a kutyáknál. Arra megy amerre lát. Össze vissza szalad neked meg ezt lekell követni mert különben nem lesz neki izgi ha mindig visszarántod. Na meg ugye neked se.

Viszont érdemes tudni hogy csak olyan helyre vidd ahol nincs kutya és nem is járt. A kutya pisi nekik mérgező. Vagy ha nem is mérgező nem éppen egészséges. Erre figyelj. Másrészt meg oké hogy te nem engeded kutyához viszont sok hü*e gazdi nem figyel a kutyájára és csak úgy elengedi.

2018. dec. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne vidd, a nyulak nagy részének ez stressz. Ismeretlen zajok, szagok, bármilyen más állat megjelenhet, megijed, csak egyszer ugrik rosszul, és törik valamije. Meg egyébként a nyulak a nagy ijedtségbe is bele tudnak halni is akár. Plusz nem is lehet úgy sétáltatni, mint egy kutyát, írták már, megy amerre akar.

Ha van rá lehetőséged, akkor inkább egy biztonságos kifutót készíts neki majd tavasszal. De ha nincs, akkor is tök jól elvan a lakásban, nem marad ki semmiből.

2018. dec. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!