Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor kell a hörcsögnek...

Most akkor kell a hörcsögnek víz vagy nem?

Figyelt kérdés
Régen dolgoztam egy kisállat kereskedésben,és ott a hörcsögök nem kaptak vizet,csak sok zöldséget(uborka,stb.),amiből kinyerték a vizet,így tanítottak.Jó sokat is megettek belőle.Azt mondja nekem egyik nap egy üzletben a tulaj,hogy ez már egy elavult dolog,tévhit.Mikor 1 hónapja hazahoztam a hörcsögöt,nagyon icipici valamibe raktam neki oda vizet,de szerintem belenyomta a fejét,begyulladt a szeme,de elmúlt 2 nap után.Utána csak sok zöldséget kapott.Aztán vettem neki önitatót,viszont semmi nem fogy az önitatóból,csak az uborkát falja főleg.Próbáltam már hogy odaédesgettem az önitatóhoz,érte is a nyelvét az a csepp víz ami kijött onnan,meg talán egyszer meg is nyalta,de valahogy nem akar rászokni,nem kell neki,látom hogy semmi nem fogy belőle.Semmi baja,virgonc,de akkor ezek szerint rá kellene szoktatnom az önitatóra,de hogyan ? Alacsonyan van,tehát simán feléri ha érdekelné.
2018. dec. 29. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tévhit (volt), hogy nem kell víz.

Azért kell az önitató, hogy ne legyenek ilyen "balesetek".

Ha megmutattad neki, fogja használni. Ha minden nap cseréled a vizet (ahogy kell), akkor nem, látod, hogy fogyott volna a vízszint, de ettől még iszik.

2018. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen neki önitatója, ha szomjas akkor odamegy és iszik belőle!
2018. dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem iszik belőle semmit,tisztán látom.Ugyanannyi az érték.Lehet az lehet a gond,hogy nem első naptól volt önitatója,nem tudom.Inkább csak az uborkát csámcsogja,abban van azért víz.Azt azért nem akarom eljátszani hogy nem adok neki zöldséget,és kínjában hátha rátalál az önitatóra.
2018. dec. 29. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb.2-3 cseppet isznak. Nem fogod látni a változást az önitatón. Víz mindig legyen előtte, ha szomjas inni fog. Nyilván ha minden nap kap lédús zöldségeket, akkor keveset/semmit nem fog inni.
2018. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden emlősnek szüksége van vízre. A hörcsögnek is. A változást nem fogod látni, pár cseppet isznak csak. Légyszi olvasd el ezt a weboldalt, ez az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal. Kereskedésben mindenféle baromságot mondanak az ott dolgozók...
2018. dec. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
63%

Az uborkában is van ubifolyadék és azzal is tudja enyhíteni szomjúságérzetét

Az én hötimnek az állatkereskedésben egyáltalán nem volt vize és nem szoktatták rá az önitató használatára így nekem kellet

2019. jan. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!