Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan csempésszem be a...

Hogyan csempésszem be a nyulat a szobámba?

Figyelt kérdés
Szeretnék élő nyulat tartani(januárba végén veszek), de nem tudom, anyám hogyan díjazná... Hova dugjam a szobámba, hogy fényt is kapjon, meg anyám se vegye túl hamar észre?

#nyúl #nyuszicska
2018. dec. 31. 19:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
14%
Takaród alá
2018. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Sehogy, ez már most bukott ügy!


Tarts halat!

2018. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így felejtsd el! Nem szobanövény a nyúl! Nem elég egy kis ketrec, ki kell engedni hogy szabadon mozoghasson! Mivel nyúl, így ugrál, dobbant, fut, zörög, és piszkít ami szaggal jár! Inkább olvass utána a helyes nyúltartásnak és beszélj anyuddal!
2018. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy.
2018. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
A nyúl nem filodendron.Jön,megy,pisil,kakil ami hang és szaghatásokkal jár.Beszéld meg a mutterral,mutass neki képeket,hátha megtetszik neki is,és belemegy a bizniszbe.
2018. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ anyukád empátiájától is...

Az enyém megengedné, hogy maradjon, ha beállítanék vele egyik nap, de ismerek olyan embereket, akik ezt nem így reagálnák le...

A nyúltartás egy fix pár ezer ft-os kiadás havonta és amúgy meg nem egészséges bármilyen állat ürülékével egy légtérben aludni. Nem vagyok állatellenes, volt nyulam, szabad bejárása volt a szobámba és az emeleten szabadon mozoghatott, de a wc-je a fürdőszobában volt.

Próbáld meg megbeszélni az anyukáddal, hogy lehessen egy nyuszid, az egyenesség mindig kifizetődő.

2018. dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Én egyszer egy cicát vittem haza, 16 éves voltam. Barátnőm mondta, hogy nekik is úgy lett cicájuk, hogy az anyja hazavitte az apjának meg nem volt szíve kidobni.

Gondoltam király, akkor ez így működik. Egy nagy f@*zt! 5 napot maradhatott a cica, de csak mert apukám külföldre utazott. Addig kaptam haladékot anyukámtól, hogy apukám még csak meg se tudja, hogy macska járt nálunk.

Nekem kellett visszavinnem oda ahonnan hoztam. Napokig sírtam utána.

Amikor elköltöztem otthonról akkor lett kutyám. De pl mikor macskát vittem haza, azt a férjem ugyanúgy megfogta és elvitte az utca végére, hogy nekünk nem kell macska.

Hacsak nem egyedül laksz, akkor az állattartás nem csak a Te döntésed és csak azért mert hazaviszed még nincs rá garancia, hogy meg is tarthatod.

2018. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halassz rajta.

Én is szeretem a nyuszikat. Szeretnék nagyon egy nyuszit, de én is hasonló okok miatt nem tarthatok és úgy is érzem, hogy egyenlőre nem is tudnám biztosítani neki a boldog élet körülményeket. Mivel szeretem a nyuszikat ezért nem leszek önző. Nem fogok tartani addig míg nem tudok róla megfelelően gondoskodni, ha nem szeretném őket, csak szeretnék tartani akkor már éppen nekem is lehetne. De a nyuszi sok bajjal is jár. Jó lenne neki egy társ is, egy ketrec, alom, menedék stb. Amint nézegettem kb 60-80ezer lenne kapásból egy nyuszi, ha azt akarom, hogy jól érezze magát. Ezt magadtól gondolom meg se engedhetnéd. Várj vele még pár évet és majd veszel egyet, addig nézz utána mi kell neki, hogyan érezné jól magát stb stb.

2018. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez nem jó ötlet. Egy nyuszit nem lehet eldugni. Kell nekik egy 100*50-es ketrec amit előszeretettel ráznak.

Ha szénáznak akkor is kaparják a rácsot. Ha iszik akkor is hangos mert dobálja a golyós itatót.

A tálkát is dobálják. Nagyon hangosan dobbantanak. Másrészt nem olcsó a nyuszi felszerelés. Csak a ketrec 15.000 Ft és a nyuszi szintén ennyi. De még kajája meg felszerelése nincs. Oltásokat is számold bele és persze az ivartalanítást is. Na meg a plusz orvosi költségeket is amik bármikor bekövetkezhetnek. És ha a szülő nem egyezik bele akkor hova tennéd a nyuszit? Az utcára?

Jah és még annyi hogy nyuszit csak a tenyésztőtől vagy a nyúlmentéstől szabad venni mert különben rengeteget kell orvoshz járnod vele a betegségei miatt.

2019. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt se felejtse el senki, hogy a nyúl szeret rágni.

Felügyelet nélkül a szobában szabadjára hagyni felelőtlenség. Jobb esetben bútorok, szobanövények stb látják a kárát, de valami oknál fogva nagyon szeretik a vezetékeket rágcsálni és hát a 230volt nem tul "egészséges" áramütés.

2019. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!