Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen a nyulak ivartalanítása...

Milyen a nyulak ivartalanítása? Nálatok, hogy volt?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves hím oroszlánfejű nyulam.Tavasszal szeretném ivartalanítani.Halottam,hogy csökken az esélye a betegségekre stb.

Ilyenkor hány fokon kell lenniük?Tudom a nőstény nyusziknak sokkal komolyabb a műtét.

Műtét előtt meddig szabad nekik adni ételt és vizet?És utána,hogy fognak viselkedni?

Illetve a műtét előtti ellenőrzés az milyen?Mit vizsgál meg az állatorvos?Meg az ivartalanítás előtti ellenőrzés az olyan,hogy ellenőrzés és utána rögtön a műtét,vagy másik napon?

A ti nyulatok ivartalanítása milyen volt?



2019. jan. 4. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A bak nyusziknál pikk pakk megvan. Átlagos szobahőmérséklet elég nekik.

Enni, inni kapjon hisz nem tudnak hányni ezért ez nem zavar be.

A viselkedése annyiban változhat hogy nyugodtabb lesz. Tehát csak jó irányba fog változni.


Az ellenőrzésen általában vért szoktak venni hogy kiderítsék mennyire erős a szervezete és nehogy gond legyen az altatásnál.


Ivartalanítás után készülj fel, hogy lehet kényszer etetni kell. Sokszor a műtétek után nem esznek és nem is isznak ezért rá kell segíteni. Szerezz be Trovet tápot mert azt könnyű pépesíteni.


Nekem lány nyuszim volt tehát nem viselte annyira jól.

Nagy fájdalmai voltak ezért kellett neki a fájdalom csillapító és 2 napig csak gubbasztott és nem akart enni. De utána jól volt. A 3 napra ugyan olyan volt mint régen és mint kiderült a varratszedést is zinte megoldotta magának, de erre te is figyelj hogy nehogy idő előtt kiszedje magának. Nekem szerencsére már akkor szedegette ki amikor már összeforrt a pocakja.

2019. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Sokat segítettél !
2019. jan. 4. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!