Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van 2 nőstény törpehörcsögöm,...

Van 2 nőstény törpehörcsögöm, egy ketrecbe vannak tartva, de mostanában állandóan veszekszenek. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
A boltból ahonnan vettük azt mondták lehet őket együtt tartani, ott is együtt voltak tartva. Eddig minden rendben volt, voltak kisebb veszekedések, de nem komoly. Viszont mostanában, az egyik állandó jelleggel ok nélkül megkergeti a másikat, van, hogy elveszi tőle az ennivalót, terrorizálja egyfolytában. Ilyenkor fogalmam sincs mit kell csinálni, szóval külön szoktam tenni őket egy kis időre... Aztán amikor megint együtt vannak, kb 30 perc múlva megint megkergeti. Másik ketrecet nem akarok venni, de visszavinni sem szeretném egyik hörcsögöt sem, mindkettőt nagyon nagyon szeretem... ><

2019. jan. 5. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

1. Állatkereskedésben r.hadtul nem értenek hozzá

2. Mondjuk ha vennéd a fáradtságot, és kb. 10 perc alatt utána olvasnál, akkor rájönnél, hogy hörcsögöket egyedül kell tartani, mert magányos állatok

3. Ha nem akarsz másik ketrecet venni, akkor mégis hogy akarod megoldani ezt? Megvárod, míg kinyírják egymást?(egyébként lehet venni mély műanyag tároló dobozt nem olyan drágán, ha elég nagy, az is megfelelő)

2019. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Nem lehet őket együtt tartani, minél előbb szedd szét őket végelesen. Idővel meg is ölheti a domináns a másikat. Miért nem akarsz másik ketrecet venni? Milyen a mostani helyük? Kereskedésekre ne hallgass, csak a profit érdekli őket...
2019. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A hörcsög magányos állat. Két külön ketrec kell nekik. Ha törpék akkor min. 60-as ketrec kell egynek. És abba kell egy 20 cm-es hipno vagy fakerék. Vastagon kell bele forgács és egy kis edényben csincsilla homok.

Ha arany hörik akkor fejenként 80-as ketrec kell és 28-as kerék.


Ezek a minimum méretek. Gondolom egyik ketreced és kereked se felel meg a minimumnak mert a kereskedésben a legszarabb dolgokat is rád sózzák. Keress egy oldalt ahol minden levan írva és az alapján rendezd be nekik a ketreceket. Van egy nagyon jó facebookos oldal aminek a neve Höcsög imádók ott is mindent megtalálsz.


Sürgősen tedd őket külön mert kinyírhatják egymást.

2019. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1.A hörcsög egy magányos állat.

2.Az állatboltosok egy kicsit sem értenek hozzájuk.

Tanulj az enyémből.:Volt egy hörcsögöm akire amikor vettem az mondták,hogy nőstény.Később vettem még egy hörit,akkor a nőstény hörcsögömre az mondták,hogy hím.És akkor adtak mellé egy hímet.

A nőstény hörcsög állandóan terrorizálta a hímet.Üldözték egymást stb.Volt,hogy adtam nekik több pitypanglevelet amit a hím vett el a nőstény odament és elvette tőle.És a nőstény úgy beleharapott a hasába,hogy vérzett,szegény.Még aznap este vettem a hímnek egy külön ketrecet.

1 hónapra rá pedig megszülettek a kicsit.6 gyönyörű törpehörcsög.1 hónapos korukba a kicsiket elvittem a boltba,hiszen már egyedül ettek.

És a nagyok külön-külön 2 évig éltek boldogan.

A boltosok kb. semmit nem tudnak az állatokról.

2019. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok.*kicsik
2019. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, reggel szétszedtem őket, az egyik egyelőre 1 mély műanyag tárolódobozban van, amint lesz elég pénzem veszek 1 másik ketrecet neki.
2019. jan. 6. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki Ikeás samla dobozt ha törpék. Olcsóbb mint a ketrec
2019. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!