Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnek egy kisallatot?

Szeretnek egy kisallatot?

Figyelt kérdés

Szivem szerint en macskat tartanek, viszont erre meg nincs lehetosegem, amig itthon lakom.

Sok minden megfordult mar a fejemben.

Peldaul akartam nyuszit, tengerimalacot. Ezeket azert zartam ki, mivel attol felnek mindig, hogy az olembe/az agyra pisilnek, kakilnak. Amit aztan majd rendesen ki se tudok tisztitani.

Patkanyt sajnos nem engedik, pedig az lenne szerintem nekem a tokeletes. Vagyis azt hallottam, hogy okosak es szobatisztasagra tanithatok.

Szakallas agamat is nagyon szeretnek, viszont ennek se orulnenek nagyon.

Kigyot meg meg is engednek, tetszene is nekem, viszont nem tudom. Ki lehet venni egy kigyot? Vagy nem szabad ot zargatni?

Ezeken kivul horcsogre gondoltam, vagy csincsillara.

Nektek van valamelyikkel tapasztalatotok?



2019. jan. 6. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Tengerimalac. Mi ketrecben tartjuk, minden nap többször kivesszük, igaz, hogy egyhuzamban csak 15-20 percekre, ennyit bírnak pisilés nélkül, bár volt már, hogy az egyik a padlóra pisilt. Szőnyegre, ágyra nem engedem, ha ölbe veszem, egy törülközőt terítek a térdemre. Nem olyan nehéz gondozni őket, és nagyon aranyosak.
2019. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

A nyuszik szobatiszták. A ketrecen belül wc-znek és ha ivartalanítva vannak akkor nagyon kicsi az esély hogy máshova is pisilnének. De egy nap min. 6 órára ki kell engedni úgy ahogy a csincsillát is. De a csincsillából kötelező a kettő különben szomorú és depressziós lesz.

Írj ha nyusziról többet akarsz tudni mert én nyuszkót tartok.

2019. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyúlból és a tengerimalacból is kettő kell, nem csak a csincsillából.
2019. jan. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nyuszi vagy a tengerimalac jó választás lehet. Nem tudom mennyi idős vagy, de elég ha reggel megsimized, suli után kiengeded 1-2 órára, foglalkozol velük és este megint kint lehetnek 1-2 órát

[link]

[link]


A csincsilla vagy a degu is jó lehet, bár ők már jóval nagyobb helyet igényelnek (kb. mint egy szekrény) a kiengedés mellett és a tartásuk is kicsit bonyolultabb.

[link]

[link]


Nekem hörcsögöm van. Ők nem társas állatok. Aranyosak, cukik és napi fél órára lekötnek de velük nem lehet annyit foglalkozni, mint a fentebb soroltakkal. Ők a nap nagy részében inkább elvannak maguknak, nappal alszanak, éjszaka pedig átrendezik a ketrecet :D

[link]

2019. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Hörcsög. Pontosan úgy van ahogy az előző mondta.


Illetve nekem valahogy sikerült a dzsungáriai törpéket megtanítani a szobatisztaságra, sosem pisiltek le vagy kakiltak, csak az elején. Néha az orrukra paskoltam olyankor, de amúgy fogalmam sincsen hogy tanulták meg :D


Amúgy lehet nekik építeni erődöket, azokat szeretik, nagyon nagy arcok, tök vicces dolgokat lehet velük csinálni. A hörcsöglabda pedig nekik is jó és jópofa is. Ha meg egy nyugodtat fogysz ki, simogathatod és akár el is alszik a kezeden/lábadon/mellkasodon, ahol éppen van. Meg tudják tanulni a nevüket. De nagyjából ennyi

2019. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsöglabda állatkínzás... Az orr paskolása sem vezet semmire.
2019. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakállas agámát! Nagyon cukiik és szépek, kevésbé betegesek, nincs sok gond velük. Lehet őket szelídíteni, sőt még kézből enni is megtanulnak kis idő múlva, ha az orra elé lógatod a flamót. Még a nevüket is megjegyzik. Az induló költség ugyan kissé drága, főleg a terrárium, de egy kis spórolással megfizethetővé válik. Olyan 15.000-et rá kell szánni, lehet neki UVB lámpát is venni, de nem muszáj, ha kéthetente kap állatkereskedésbe kapható, hüllőknek való D-vitaminos kalciumport. Nagy arcok, nagyon mókásak, jófej gyíkok, igaz, hogy 30-40 centire nőnek, de legalább nem vész el a lakásba, ha megszökne.



Itt utánuk olvashatsz: [link]


[link]


Ja és próbáld meg meggyőzni a szüleidet, ha a gyíknál döntesz mégis!

2019. jan. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A kígyót is kézbe lehet venni, de inkább azoknak való, akik főként nézni szeretik az állatukat. Egy kígyó sosem fog kötődni, nem lesz bújós, simogatni való állat. Viszont a tartásuk bonyolult és költséges, és más állatokkal (általában egérrel) táplálkoznak. Ha a patkányt tartod ideális házikedvencnek, gondolom nem adod jó szívvel a kígyónak.


A szakállas agámának is szüksége van élő eleségre. Rovarokat, pl. csótányt, fejletlen legyet, tücsköt fogyaszt. Az agáma sem az a kifejezetten nyúzni való kedvenc, de elvan kézben. Érdeklődő, jópofa állatok, és egyszerűbb a tartásuk a kígyóknál.


A hörcsögön kívül minden rágcsálóból minimum kettőt kell tartani, különben depresszióssá és betegessé válnak. Az ágyra egyiket sem ajánlott kiengedni, mert még a szobatiszta állattal is történhet "baleset", ha sokáig kint van és nem tud magától visszamenni a helyére. Jobb egy biztonságos hely a padlón.


A leírásod alapján én is a patkányt javasolnám. De a nyuszik is nagyon aranyos társak lehetnek, és jobban hasonlítanak a cicákhoz. Ugyanúgy rendszeresen oltatni kell őket, nagy mozgástérre van szükségük, napi foglalkozást igényelnek. Viszont szobatisztaságra nevelhetők (ha ivartalanok), bújósak és képesek tanulni az embertől. A nyuszi már igazi családtag tud lenni. Viszont nem tarthatod ketrecben úgy, mint a legtöbb kisállatot. A ketrec csak evésre, wc-zésre és alvásra szolgál, de szükségük van a nagy térre és a sok mozgásra. Ha nem teheted meg, hogy kiengedve tartsd, inkább ne ezt válaszd.

2019. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!