Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség kellene! Elpusztult...

Segítség kellene! Elpusztult a tengerimalacom! Képes együtt élni törpenyúl és tengerimalac?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő,eddig tartottam együtt 2 hím tengeri malacot sajnos az egyik elpusztult,arra gondoltam,hogy mellé vennék egy törpenyulat,hogy ne legyen egyedül. Épp azért nem vennék mellé tengerimalacot,mert nagy ricsajt csapnak a nyulak pedig csendesek tapasztalataim szerint.

Tehát jó ötlet vagy sem? Na meg hím vagy nőstény nyulat érdemes együtt tartani vele?



#állat #tengerimalac #rágcsáló #nyúl #Tengerimalac és törpenyúl együtt
2019. jan. 10. 20:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem.
2019. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Szakemberek mindenhol azt állítják, hogy nem lehet. Láttam én már együtt tartva őket, ahol nem bántották egymást, de ez a ritkább. Általában a tengerimalacnak nagy stressz a nyúl jelenléte.

Maximum úgy érdemes, hogy kettéválasztott vagy kétszintes (elzárt) ketrecben tartani őket.

2019. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad összetenni őket. Fajtárs kell mindkettőnek. Plusz a nyúl képes olyan nagyot rúgni, hogy megsérülhet a malac.
2019. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszi valóban megsebezheti a malacot. Sok kisállatboltban az idióta eladók egy helyre teszik őket így gondolják sokan azt hogy lehet őket együtt tartani. Teljesen más a két állat. Nyuszkó és malac nem tud egymással kommunikálni. Társas magányban lennének, ezen kívül hana nyuszi ivarzik agresszívvé válhat és könnyen a malacnak eshet mivel kisebb és vedtelenebb. Együtt nem szabad tartani ezt a két állatot. Inkább vegyél mellé még egy malacot ha elpusztult a másik, mivel a malacok nagyon társas lények.
2019. jan. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszik nem csendesek. Előző vagyok csak elfelejtettem leírni. Nyuszik éjjeli állatok akár a malac és a hörcsög. Éjjel rázza a ketrecét, zajong, akkor jönne ki. Képes felforgatni az egész házat . Egyáltalán nem igaz hogy csendes állatok, nem tudom ezt honnan vetted.


Ui. Egy törpenyuszis.

2019. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én is tartottam törpenyuszit viszont éjjel aludt jóval kevesebb zajt csapott,mint a malacok.
2019. jan. 10. 21:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden nyuszinak más a viselkedése. Van nyuszi ami alkalmazkodik az emberhez . Én általában reggel és este engedem ki , este nem zajong már de reggel hatkor már követeli a kajáját. Akkor sem szabad együtt tartani a nyuszit és a malacot! Ezt felejtsd el , különben az életükkel játszol.
2019. jan. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
Ugyanígy vagyok én is 2 hete pusztult el az egyik hím tengerimalacom tesók voltak.Nagyon bánatos volt,de többet törödőm vele és elvan.Nekem vam itthon törpenyuszi is.Voltak együtt de nem ajánlom csak a verekedés volt belőle jobb az így mindkettőnek ha külön vannak.A nyuszi mellett van még egy nyuszi a malac meg egyedül van még mert a tenyésztőnél 2 hét múlva lehet elvinni a pici malacot.A felnőtt malaccal nem jönne ki szerintem.
2019. jan. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam,hogy kisnyuszival raknám egybe,mert a malacok nagyon békés,viszont az eddigi válaszok alapján elbizonytalanodtam,mindenesetre megpróbálom ha nem jönnek ki akkor külön ketrecben lesznek tartva. :)
2019. jan. 10. 21:41
 10/20 A kérdező kommentje:
*malacom
2019. jan. 10. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!