Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacaimnak szeretnék...

Tengerimalacaimnak szeretnék friss zöldet? Ezt nehezen tudom megoldani, viszont arra gondoltam, hogy csíráztatok magokat, és amikor kijön a fölső része, azt adom nekik. Milyen magok alkalmasak erre?

Figyelt kérdés
Pl. ha veszek búzát, vízbe vagy nedves vattára rakom, kicsírázik, majd a búzafű is megjelenik, azt adhatom nekik (a felső, zöld részét)? Ill. sárgarépa felső részét vízbe teszem, és amikor megjelennek a levelek, azt adom nekik. Milyen pl. közértben is kapható magok alkalmasak erre?

2019. jan. 12. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
En vatan csiraztatom a buzamagokat. Probaltam elultetve is, de rajottem, felesleges igy bajlodni vele. En falun vettem a magokat, de szerintem az uzleti is megfelel.
2019. jan. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Egy kis saláta, uborka, retek mindig van otthon, abból kapnak.

Retek és répa levelet is kaptak, ízlik nekik.

Kertes házban élünk, zöldövezetben. Pár fokos melegben már megjelenik a friss tyúkhúr. Imádják.

2019. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tökéletes lenne a te ötleted is csak annyit hogy csíráztatsz amennyi elég lesz neki?De egyébként semmi más gond nincs vele!Csak csíráztatás előtt jól át kell mosni hogy azt az anyagot amivel kezelik ne kapja meg a malacka!
2019. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a mag alkalmas,ami nem csávázott.
2019. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bio boltból a búza kitünő erre, bàr nagy mennyiségben kell nevelgetni (kb egy tányér nagysàgú területet teleszorni maggal), hogy egy cocinak is elég legyen.

Vehetsz metélőpetrezselyem magot, annak nincs hasznàlható gyökér része, de cserébe fél évig is elnövöget a cserépben és szép mennyiségű levelet hoz.

Én amúgy egy ablakot beàldoznék kis növény nevelgető helynek, sokkal gazdasàgosabban ki tudod hozni az etetésüket. Keress olyan növényeket, amik újranövesztik magukat (pl mint a saláta a torzsàjàból) és akkor azokkal tudsz etetni. Már nagyobb tejfölös vödrökben is kész csodákat tudsz nevelni :)

2019. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, kiegészítésnek gondoltam. Répát, uborkát kapnak rendszeresen, meg persze alap a friss széna, jó minőségű táp, C-vitamin a vízbe. Van egy kis akváriumom, abban gondoltam csíráztatni.
2019. jan. 12. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!