Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy kapjak törpenyuszi? ♡

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 éve hogy szeretnék egy kis nyuszit a szobámba (tehát én takarítanék utánna és etetném stb.) Anyum azt találta ki hogyha jók lesznek a jegyeim akkor kapok szóval nincs ellenére csak van egy ikertesóm akinek sokkal jobbak a jegyei és és anyumat teljesen lebeszéli arról hogy én kapjak nyuszit de ő hétvégén megkapja. Sokszor kérdeztem anyumat hogy akkor kapok e de mindig szt mondta hogyha így folytatom akkor igen de már ezt mondja egy hónapja. Szóval pár tippet szeretnék kérni hogy hogyan vegyem rá vagy milyen nyomós indokot mondják neki! Egyébként én fizetném a kaját, felszerelést stb.



#nyúl #törpenyúl #állatbarát #Cuki nyuszi #Gonosz tesó
2019. jan. 17. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedj jól és tanulj sokat. Nem kell erőszakoskodni, kapni fogsz, szóval így tovább. Légy türelemmel. Addig meg olvass utána rendesen az igényeinek.
2019. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép terv, hogy majd te fizeted a tartását, viszont az tudod hogy ez nem lesz valami olcsó mulatság, ha felelős gazdi szeretnél lenni..? Alapból rengeteg pénzt igényel egy egészséges nyuszi, egy komolyabb betegség pedig tízezreket is felemészthet. Nem tudom, hogy mennyi idős vagy (tudsz e diákmunkázni), de az anyagi oldalt is figyelembe venned. Nem lehet, hogy anyukád ezért nem szeretné? Ezen kívül az is lehet, hogy anyukád attól fél, hogy rá maradna a nyuszi és nem foglalkoznál vele később. Mutasd meg neki, hogy igen is bízhat benned, mert felelősségteljes vagy, akkor előbb utóbb biztos megengededi. :)
2019. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ide is írok neked. Én kezdésnek 30.000 forintot költöttem és erre jött a nyuszi ára ami 15.000. Utána oltások amiből az elején kettő kellett 10.000. Ivartalanítás 21.000. Jah és akkor nem beszéltem a fülgyulladásról, az atkáról és egyéb más bajokról ami úgy lazán egy 80.000 volt összesen és ez mind 2 év alatt. És akkor heti szinten széna ami egy ezres meg a táp ami havi szinten 3000. És a pellet ami a legolcsóbb 2000( nagy).

Ami viszont nem nyuszi tartozik de kellett. 3 telefontöltő és egy laptop kábel. Szék lába. Na és ezeket mind kikellett cserélni.

Meg ugye a nyuszis cuccok is elavulnak esetleg kinövi a wc-t. Szőnyeg kell alá. Miatta a szobába is szőnyeget kell vennem mert kialakulóban van egy talpfekély. stb. stb

Ezekre mind mind egyedül 16 évesen lesz pénzed?

2019. jan. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Először is, nézz utána a nyuszi tartásának, legyél felkészült és felelősségteljes!

1. Társas állat, egyedül nem tartjuk! Tehát minimum kettő kell belőle.

2. Meglepően nagy hely kell neki, és naponta több órára legalább kiengedni a lakásban, amit nyúlbiztossá kell tenni (elrágható vezetékek, növények stb.)!

3. Adott esetben legyen mindig elérhető egy nyulakhoz jól értő állatorvos, állatkórház, mert a nyuszik nagyon gyorsan elpusztulnak, ha bajuk van és nem kapnak sürgősen hozzáértő orvosi kezelést! Ami lehet elég drága is, tehát mindig kell legyen erre félretéve elegendő pénz.


Fentiek tudatában is úgy érzed, felkészült vagy a nyúltartásra?

2019. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta hogy kapsz, akkor kapsz :) De efész biztos a szobádba szeretnéd? Talán nem szeretsz aludni? Na jó, viccet félre téve: a nyuszi hangos állat, este van igazán ébren. Kapar, ugrál, zörög. És vedlik. Sokat vedlik. A nyúlszőr csak úgy száll a levegőben. Nincs garancia arra hogy szobatiszta lesz (meg lehet tanítani hogy a pisit az alomtálcába de a nyuszik 80 %a mellé IS bogyózik). Plusz a széna. Ott van mindenhol. Zoknin, szőnyegen, hajon. Én is próbáltan a hálószobában tartani, de nekem egyszerűen lehetetlen. Nem elrettenteni akarlak, csak sajnos sok példát látok arra hogy a nyuszik 30%-a gazdát vált 4 éves kora előtt.
2019. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Diana1234 ***** válasza:
Nekem apumnak kellett bizonyítani aki fanatikus mindenbe ezért csináltam róla projektet állandóan az állatról kapcsolatba érdekeségekröl tömték a fejét és ha kitartó vagy sikerül
2019. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!