Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött kisnyuszikat honnan...

Újszülött kisnyuszikat honnan tudjam, hogy etette-e őket az anyjuk?

Figyelt kérdés

Tegnap született 3 kisnyuszim. 2 lány nyuszit vettem aztán kiderült az egyik fiú,így lettek pici nyuszik.Már külön van a bak a nősténytől hetek óta.

Tegnap megnéztem őket csendesen alukáltak,ma viszont nagyon mocorognak.Honnan tudjam,hogy az anya megetette őket?


2019. jan. 18. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eteti őket az anyjuk, akkor sírnak. Egy idő után állandóan. Illetve elég hamar el is pusztulnak szegények.

Ha az anyát meg tudod fogni, nézd meg, hogy a hasán az emlők "ki vannak-e szopva". Látszik körülötte a kicsit nyálas, lenyomódott szőr. Kis tapasztalattal érezni is lehet kézzel, ha alányúlsz. Ha az anya nem szelíd, nem szereti a kézbevételt, akkor viszont hagyd inkább, ne fogdosd.

Az anyanyúl nincs a kölykökkel folyton, napi párszor szoptat, de amúgy nem fekszik úgy az újszülöttek mellett folyton, mint pl. egy szuka kutya. Ez a normális náluk.

Az is normális, ha a kisnyulak mocorognak, örülj neki :) ha nem sírnak, nincs gond.

Illetve, ne nagyon piszkálgasd a kicsiket, mert az anya, főleg, ha első fialása, hajlamos otthagyni őket. Nem tudom, van-e fiataltó láda. Ha nincs, és csak úgy csinált egy fészket, akkor amúgy érdemes a ketrecnek azt a felét egy sötét színű törölközővel letakarni, mert a kicsik és az anya is nyugodtabban úgy. Illetve ne legyen körülöttük nagy jövés-menés. Minél kevesebb stressz, zavarás érje őket.

2019. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem túl kezes a nyuszi,a simogatást szereti de azt nem ha megfogjuk.

Kicsit sírtak mikor megnéztem őket.

Nincsen az emlők körül semmi elváltozás egy kicsit látszik,de a szőr normális.


Mikor kezdjem el én etetni őket?Nem szeretném,ha elpusztulnának.


próbáltam nem nyúlni a picikhez,de az egyikhez véletlen hozzáértem,de nem hiszem,hogy emiatt nem fogadná el őket.Odaraktam,de elugrált mellőlük.

2019. jan. 18. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kicsit nyüszögnek, normális. Ha éheznének, folyamatosan visítoznának.

Ne rakd oda az anyát, mert attól nem fogja őket többször szoptatni, csak inkább a stressz miatt otthagyja őket.

Tényleg egy darabig teljesen békén kellene hagyni. Ha folyamatosan, hangosan sírnak, akkor baj van, de addig szinte biztos, hogy nincs.

Kézből felnevelni őket iszonyat nehéz, szinte 100%, hogy nem fog neked sikerülni. Ezért is jobb az anyukát békén hagyni, mert ha tényleg otthagyja őket, akkor aztán valóban el fog az alom hullani.

2019. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha folyamat nézegeted a piciket, vagy hozzájuk érsz, ott fogja hagyni őket. Hagyd az anyát békén a picikkel együtt, legalább amíg kinyílik a szemük. Ha nem etetné őket, akkor nagyon sírnának, azt észrevennéd. A bakot meg ivartalanítani kellene, hogy ne legyen több nyuszi. Olvasgass a témában és keress gazdit a piciknek.
2019. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nyuszik napi egyszer szoptat. Ha a picik pocakja feszül, akkor tele van.
2019. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

olvasgattam a témában,nem kell egyből lenézni a másikat.Ők az első nyuszijaim így az állatorvosnak hittem,hogy mindkettő lány.A bak ivartalanítva lesz majd,ne aggódj.


Köszönöm mindenkinek.

Azért szoktam nézni,mert olvastam,hogy az elhulott piciket ki kell szedni,ezért nézem naponta kétszer őket,hogy minden rendben van-e.

2019. jan. 18. 14:20
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ne menj rendszeresen nezegetni a kicsiket mert hiaba nem piszkalod oket az anyjukat felbosszantod vele, enm tud nyugodtan szoptatni ugy es el fog ugralni toluk.Az anyanyulat meg ne rakd a kicsikhez mert attol nem fog megallni es szoptatni oket,a kicsi nyuszikat egyaltalan ne piszkald mert az anyjuk megerzi rajtuk es nem fogja oket etetni es elhagyja oket. Hagyd beken oket hogy nyugodtan tudjon etetni . Ha nagyon sokat sirnak akkor nem szoptatja oket de addig minden oke.
2019. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Évek óta vannak nyulaim, és rendesen kézhez vannak szoktatva, szóval nem gond ha benézek a picikhez. Néha visszajön az anya és megnézi mit csinálok aztán odébbáll. Egyébként jó ha megfigyeled néha, hogy mi a helyzet, csak moss kezet előtte és simítsd végig az anyát hogy olyan szagod legyen mint neki. Ha jól laktak a picik, akkor melegek és feszes a pocakjuk.
2019. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz az állatorvoshoz a jövőben hangyát se vigyél, amelyik nem vesz észre 2 herét a nyúl hátsó felén... Egzotikus állatokhoz értő orvoshoz kell vinni őket, ha gond van. Facebookon lépj be nyuszis csoportokba.
2019. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Ne piszkáld őket, ha eddig nem lett bajuk akkor már nem valószínű, hogy elhaláloznak. 2 napont aelég ha benézel. Egyébként normális ha "beszélgetnek" a kis nyuszik és hajlamosak pattogni is ha piszkálod őket.

Látom a bak ivartalanodni fog. De később a nőstényt is kell. Részben egészség ügyi okokból részben azért mert ezek után nem fogja visszafogadni a bakot maga mellé társnak, mert védeni fogja a területét és agresszív lesz a bakkal szemben. Őt is érdemes lesz ivartalanítani, de nagyon fontos hogy exotikus dokihoz vigyétek őket, mert egy sima kutya cica orvos nagyon csúnya munkát tud végezni. Lépj be a Törpenyuszisok facebook csoportba ott városokra vannak szedve a jobbnál jobb orvosok.

2019. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!