Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög dilemma, adjak neki...

Hörcsög dilemma, adjak neki vagy ne, vagy milyen időközönként?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele hogy gyűjtögető állat.1 héten egyszer takarítom,többször nem szükséges,ilyenkor látom hogy a kaja szinte 80%-a gyűjtve van a kuckójában,amit ugye kiborítok alommal együtt.Teljesen mintha kárba menne.Egy kis tálkába rakom neki a szárazeledelt,mindegy mennyit,elviszi.Naponta kap friss salátalevelet,uborkát.

Arra gondoltam,hogy nem kellene naponta enni adni neki,hanem csak 2-3 naponta,ha éhes,akkor ott a kaja amit elásott.Rosszul gondolom ? Mit csináljak ?


2019. jan. 22. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem, szerintem jól gondolod. Én hetente adok neki egy nagy adag tápot, naponta pedig a zöldségeit. Nagyon jó súlyban van a kis drágám. Ha hetente takarítod, akkor szerintem nem lehet baj :)
2019. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta adok, takarításkor meg visszaveszem az éléskamráját egy külön dobozba, és odaadom neki újra. De had "szórakozzon", olyan élvezettel rakosgatja:) Úgysem eszi túl magát.
2019. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Én kb 4 naponta adok neki magkeveréket. Vizet zöldséget/gyümölcsöt minden nap kap frisset, 3 naponta pedig liszkukacot. Közben figyelem a súlyát.
2019. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Rosszul csinálod a takarítást. Légyszíves ezt olvasd el.


"A jó egészséghez nagyban hozzájárul a megfelelő higiénia, ezért elengedhetetlen, hogy alkalmanként kitakarítsuk kedvencünk lakhelyét. Tudunk kell azonban, hogy a hörcsöglak teljes kipucolása hatalmas stressz az állat számára, ugyanis minden korábbi szagnyomot eltűntetünk, ami által ezidáig tájékozódni tudott. Gattermann professzor a kísérletei során kimutatta, hogy a komplett lakhelytisztítás után a hörcsögök szívfrekvenciája erőteljesen megnő, a pulzusszám 300-ról akár 500 fölé emelkedik, valamint egyes állatok lázasak is lesznek. Átlagosan 4 óra szükséges ahhoz, hogy újra megnyugodjanak. A szagok eltűntetése, megváltoztatása nagyobb stresszt jelent számukra, mint egy komoly harc egy fajtárssal. Ezeket figyelembe véve tehát javasolt kedvencünk otthonának egyszerre csak egy részét kitakarítani és soha nem az egész lakhelyét - ez azonban csak a nagyméretű hörcsöglakok esetében működik, kisebb helyeknél aligha van értelme.

A legtöbb hörcsög ösztöneinél fogva szobatiszta és mindig egy adott sarokba vizel. Ezen a helyen praktikus egy toalett-tálat elhelyezni, melybe csincsillahomokot, csutkaalmot vagy esetleg forgácsot teszünk. A toalettet 1-3 naponta takarítsuk! Amennyiben az állat össze-vissza üríti vizeletét, hetente egyszer lapátoljuk ki a koszos részeket és helyére szórjunk tiszta almot.

A székletüket a hörcsögök általában a teljes területükön eloszlatják. Bár ez normális esetben teljesen száraz és szagtalan, 2-4 hetente el kell távolítanunk.

Az alom - nagy méretű lakhely és vastag alomréteg esetén - teljes mértékű cseréjére félévente van szükség, hogy a penész és paraziták nagyfokú letelepedését megelőzzük. Mivel a növényi anyagokban gyakran paraziták tojásai is megtalálhatók, idővel csaknem elkerülhetetlen, hogy az alomban, főként az alvóhely, éléskamra és toalett környékén, különféle organizációk telepedjenek meg. A penészspórák és egyes élőlények sokszor olyan aprók, hogy szabad szemmel nem láthatók. A poratkák, könyvskorpiók, gabonazsizsik és hasonló élőlények az alomban rendkívül jól érzik magukat és bár alapvetően ártalmatlanok, nagymértékű elszapordásuk légúti problémákhoz, bakteriális fertőzésekhez vezethet. A meleg, párás környezet kedvez az élősködőknek.

A koszos felszereléseket forró vízzel, illetve ha erősen szennyeződött, akkor folyékony citromsavval vagy ecetes vízzel tisztítsuk meg, a kémiai vegyszereket kerüljük, mert azok irritálhatják a hörcsög szemét és légutait, valamint mérgezést okozhatnak.

Az itatót és etetőtálat 1-3 naponta alaposan pucoljuk el!

A felszereléseket, különösképp az alvóhelyet, takarítás után ugyanarra a helyre tegyük vissza, ahol korábban volt - ez segít kedvencünknek hamarabb megnyugodni. Amennyiben változtatni szeretnénk a berendezésen, azt ne közvetlen takarítás után tegyük.

A takarítás idejére állatunkat helyezzük egy biztonságos kifútóba vagy szállítódobozba."


Mágnesetekből pedig naponta adj neki egy teáskanálnyit. Minden nap kell kapnia egy kis mennyiségben.

2019. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó bekezdést elírtam. 🤣 Magkeverékből adj annyit, ne mágnesből.
2019. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!