Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kis hörcsögöt,...

Szeretnék egy kis hörcsögöt, de van már 3 kutyám és 2 macskám. Most mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mind menhelyi jószág. Régebben volt 2 kishörim, de idejekorán itt hagytak, akkor úgy éreztem sose nem kell másik, de mostanában nagyon érzem a hiányukat, jobban, mint valaha. De félek, hogy hogyan reagálnának a többiek. Oké, hogy a ketrecbe nem tud bejutni a cica, meg amíg kiveszem játszani, addig külön tudunk lenni, de ha folyton ott hemzsegnek körülötte, a höri félni fog.

Mit tehetnék?


2019. jan. 26. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod teljesen elszeparálni a hörcsögöt, hogy ahol ő van, oda más állatnak tilos a bejárás?
2019. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy macskám és két hörcsögöm. Van egy helyiség ahova a cica nem bejáratos, ott laknak.


Viszont óvva intelek a kisállstkereskedésektől. Vagy tenyésztőtől vegyél vagy a hörcsögmentéstől.

Itt olvashatsz bővvebben a hörcsögtartásról [link]

2019. jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszeparálni nem tudod őket, tedd magasra, ahova a cica nem ugrik fel.

És a höri sajnos nem él addig, mint a többi háziállat, erre azért készülj fel.

2019. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mondtam, voltak már, tudom hogyan kell tartani, és tudom, hogy másfél-2 évig él, de az enyémek 4 meg 6 hónaposan meghaltak. És igen, kereskedésből voltak, azt elrontottam, azóta ezt is tudom már.

Nem tudom, mert a bátyám szobája az egyetlen, ahova jószág nem mehet, de oda a höri sem kerülhet. Panelban vagyunk, szóval nincs udvar+folyosó megoldás, hogy a höri szobában legyen, az én szobámban laknak, folyosóra, szüleim szobájába kijárnak, a konyhán meg nincs ajtó. Azt hiszem le kell mondanom róla .. :(((

2019. jan. 26. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor vállald be a hörit hogyha eltudod szeparálni a többi állattól mivel ő zsákmány állat és félni fog.

Kereskedésből venni tilos.

Min. 60 centis ketrec kell neki ha törpehöri ha arany akkor nagyobb.

Kettőt együtt tartani tilos!

Kell neki csincsilla homok és egy 20 centis zárt futófelületű kerék. A rácsos kerekek veszélyesek és amit a kereskedésekben árulnak nagyon nagyon picik.

2019. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutya alapvetően megtanítható rá, hogy ne menjen oda. Ehhez idő és következetesség szükséges, illetve jobb más kedvencek mellett a terrárium. A macska nagyobb gondot jelent.

Tőlem is került már egy hörcsög úgy, hogy az új gazdinak van cicája, de megoldja a szeparálást. Más tenyésztőnél a cicának a hörikhez is van bejárása, de ott olyan kaliber a macska, hogy abszolút nem érdeklik őt a kisrágcsálók. Ha lefeded a terráriumot, a kutyát-macskát megtanítod (igen, a macskát is meg lehet), hogy ne pesztrálja, nem lehet baj.

2019. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem mondj le róla,vagy keress neki egy olyan helyet ahová a többi állat nem mehet be.

Amúgy a hörcsögnek sem jó ha folyamazos streszben él.

2019. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Folyamatos bocsi
2019. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!