Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy zajlik hörcsög vásárlása...

Hogy zajlik hörcsög vásárlása tenyésztőtől?

Figyelt kérdés

Egyszer már elkövettem azt a hibát, hogy kereskedésben vettem hörit, betegek voltak. Ha most tenyésztőnél szeretnék venni, akkor annak mi a menete? Gondolok itt arra, hogy 18 éves kor alatt kell-e szülői engedély vagy elmehetek érte egyedül is?(17 vagyok) Van-e várólista és az milyen hosszú(kell-e éveket várni rá, mint amikor kutyát vesz az ember tenyésztőtől)?Van-e vmilyen szerződés, mik a feltételek? Mennyi idősen hozhatom el a kiskedvencet? Meg ha van még vmi tudnivaló, azt legyetek szívesek írjátok le.

Előre is köszönöm.


2019. jan. 27. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Elmész, kiválasztod és ha már lehet akkor elhozod tőle!Ha meg nem lehet ekkor kivárod mire eléri azt a kort amikortól már hozható!Éveket biztosan nem kell várni!Kutya a legtöbb embernek van!Hörcsög meg nem!
2019. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%

A kereskedés szerinted hol veszi?

Ráadásul a hörcsögösök közt is sok a szaporító, mert itt nem kell annyi papír, mint a kutyáknál.

2019. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

A kereskedésekben sok a vadon befogott állat, hüllők esetében legaábbüis, ami teljesen másképpen viselkedik.

A kereskedésekre más törvények vonatkoznak mint az állattartókra, így az állataikat szabályosan tarthatják rossz körülmények között, pl. kisebb helyen mint ahol hosszútávon tartható, vagy éppen túlzsúfoltan.

Csak azt nem veszik figyelembe, hogy sokszor rengeteg időt töltenek a kereskedésekben az állatok, éppen ezért sok már ott is elpusztúl.

Az eladók egyrészt közel sem szakértők, másrészt gyakran rásózzák a vevőkre az állatokat és kiegészitőket.

7 éves koromba pl. vettünk 3 hörcsögöt együtt tartva, nem mondták hogy a hörcsög magányos állat. Már ott is együtt tartottak vagy 8-at, nagyon kicsi helyen.

Amiket elhoztunk, azokra azt mondták, hogy 3 fiú... A vaóságban az egyik egy már akkor vemhes nőstény volt aki később beteg utódokat hozott világra, valamint néhány hét után ezek a hörcsögök lemészárolták egymást.


Később, 15 évesen, már valamivel felelősebb állattartóként a kígyómnak akartam eleség egeret venni, de az úton (40 perc autóval) meghaltak az egerek.

Ez többször előfordult, vagyis tenyésztenem kellett az eleség egereket.

2019. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Ráírsz a tenyésztőre, hogy szimpatikusnak találod, szeretnél x fajú kölyök hörcsögöt. Leírod hogy milyen helyen lenne, kaja márkáját stb. Akár képet is küldhetsz a leendő helyéről. Ha ezek megvannak, és jók a felszerelések, akkor megbeszélitek, hogy mikor lesz alom, és hogy szeretnél egy kicsit lefoglalni. Általában 1-1,5 hónapos koruk körül kerülnek új gazdihoz.


Dzsungi és arany almok relatíve sokszor vannak a Moondance és Pezsi tenyészetnél, 1-2 havonta. Campbellek ritkábban, általában 3-4 havonta, fél évente.

2019. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első kettő a szaporítót összetéveszti a tenyésztővel. Nagyon nem kéne
2019. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer vettem már :) a Moondance-et szemelted ki? Mert nekem onnan már van egy hörim. Illetve a Smallstepsből


Semmi extra. Ráírsz hogy szia melyik höri vihető el és esetleg szabad melyiket szeretnéd. Vagy hogy mikor lesz várhatóan alom.

Ő készségesen válaszol 1-2 dolgot megvitattok, tájékoztat a tartásról, te befotózod és elküldöd neki a leendő helyet és ennyi. Ha foglalsz akkor majd rendszeren küld képet,videót a hörcsögök fejlődéséről. :)

A következő lépésben már személyesen találkoztok, kifizeted, átveszed a hörcsögöt és kész


4 hetes kortól adják oda. Ha szerződés nem is, egy jelképes aláírás lesz, de ezt úgy kell elképzelni hogy a feltételeket már előre átbeszéltétek, szóval csak egy 1-2 perces procedúra amíg írsz egy nevet


Várólistáról nem tudok. Van egy dzsungáriai törpehörcsög, egy campbell törpehörcsög, egy roborovszki törpehörcsög és egy szíriai aranyhörcsög tenyésztő az országban. Az első hörcsögre fél évet vártam mert a nőstény nem vemhesült. A másodikra nem tudom már mennyit mert a roborovszkik nem könnyen esnek teherbe és még nem volt ezer százalék amikor ráírtam a tenyésztőre hogy ha esetleg lesznek babák egyet mindenképp szeretnék. És 1-1,5 hónapra rá sikeresen vemhesült a hörcsög.


Én a vásárlások alkalmakor 14 és 15 voltam (15 vagyok most) eljött velem az anyukám. Nem gond ha gyerek vagy, csak azért szeretnék tudni hogy a szülő tud-e a vásárlásról.


Egyébként nagyon kedvesek és korrektek voltak. Én tipikusan a minden okát tudni akaró személy vagyok (nem rossz indulatból, hanem hogy tájékozott legyek) és sikeresen állták a sarat :D nekem jó tapasztalataim vannak.

2019. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fognak akadékoskodni, ha úgy érzik okuk van rá :) ne aggódj ha nem vagy tajparaszt akkor nem lesz feléd fenntartásuk :)
2019. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok tenyésztő van az országban hörcsögös körökben is, akik szaporítók. Ez a 3 megfelelő tenyésztő van az országban:

Pezsi, szíriai aranyhörcsög és campbell törpehörcsög, Budapest

Moondance, dzsungáriai törpehörcsög, Debrecen

Smallsteps, roborovszki törpehörcsög, Tatabánya

Ha nem tőlük akarsz hörit, jó választás még a Hörcsögmentés.

2019. jan. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, akkor ezek szerint ez nem olyan, mint egy kutya vásárlás:D
2019. jan. 27. 15:31
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon fontos, hogy informálódj valamilyen hiteles weboldalról. Ha a tenyésztő látja, hogy vannak előismereteid a témával kapcsolatban, mindenképpen előnyt jelent.

Másrészt: ha van elvihető, foglalható kishöri, ami szimpatikus, akkor konkrétan azzal kapcsolatban is írhatsz neki, illetve ha éppen nincs, akkor amennyiben érdeklődsz, a tenyésztő tájékoztatni fog a várható, tervezett almokról. Érdemes a bemutatkozásban leírni, hogy ki vagy-mi vagy, milyen helyre kerülne a hörcsög, milyen feltételeket tudnál biztosítani neki (táp, helyméret, ilyenek) - ha már megvan, akkor érdemes a helyét is lefotózni. Jó, ha beleírod, hogy esetleges betegség esetén melyik dokihoz tudnád vinni (sajnos igencsak kevés hörcsögös orvos van Magyarországon)... ha az elején kiderülnek ezek, sok felesleges üzenetváltástól megkíméled magatokat. A tenyésztő mindenről kifaggat, amire nem derült ezekből fény és fontosnak ítéli.

Én írok tartási útmutatót, amit aláíratok a gazdival két példányban, az egyik marad nála ebből. Szerződést nem szoktunk írni.

Aranyból relatíve sok alom van a többi fajhoz képest, viszont várólistás a dolog. Campbellből kevesebb és szintén várólistás, dzsungiból átlagos alomszám van és ha nincs is várólista, pillanatok alatt elkapkodják a babákat. A roborovszkik sajnos nehezen vemhesülnek, az alomszám is kisebb, így érdemes feliratkozni várólistára. Természetesen vehet 18 éven aluli is, a lényeg, hogy a szülő is tudjon a vásárlásról (a legjobb, ha az átvételnél ő is ott van).


Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban :)

Smallsteps Hamstery

smallteps-hamstery.webnode.hu

2019. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!