Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet-e a Cukormókusnsk...

Jazi06 kérdése:

Lehet-e a Cukormókusnsk Csincsilla tápot adni? Lesz-e tőle valami baja?

Figyelt kérdés

Minden kisállat csoportban csak Csincsilla tápot látok,de sose találok Cukormókusnak!

Baja lesz-e a Cukormókusnak?

Vagy milyen tápot lehet nekik adni a Cukormókus tápon kívül??



2019. febr. 3. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Totál más faj, más kaja kell neki. Írj az Együtt a Kisállatokért Alapítványnak Facebookon, ők tudnak segíteni a megfelelő etetésben. :)
2019. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%

Igen, lehet!


Csak nem értem, hogy ezt miért tilos leírni?

2019. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lullz88 ***** válasza:
93%
Nem tudom a csincsillának mi az étrendje pontosan, de én sem ajánlom! Cukormokusom van, drága egy állat, és nem mellesleg egy lélek, csak h úgy kisérletezzen vele az ember szerintem. A cukormokus nektár evő elsősorban és ízeltlábuakat fogyaszt. Ezért gyümölcsöket adj neki mag nélkül (szinte mindenfélét), valamint lisztkukacok és tücsköt/sáskát. Nem hiába nincs neki táp, nem szereti a szárított dolgokat a legtöbb!
2019. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem találsz, mert nem táppal kell etetni!

Nézz utána az állatod igényeinek, és úgy etesd!

2019. febr. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A cukormókus nem tápot eszik! A két állat teljesen máshol és más körülmények között él. A szervezetük máshogy működik, más tápanyagokra van szükségük. A csincsilla fűevő, tehát elsősorban szénát fogyaszt. A tápja főként préselt fűből és extra tápanyagokból áll. A cukormókus nem eszik szénát, hanem nektárevő. Sok fehérjére (rovarok) és gyümölcscukorra van szüksége. Máshogy működik az emésztése, mint a fűevő fajoknak.


A kérdésed pont úgy hangzik, mintha oroszlánt szeretnél fűvel etetni. Képes lenne megrágni és lenyelni, és eltelítené a gyomrát, tehát elvileg lehetséges. Viszont éhen halna, mivel egészen másra van szüksége.


A cukormókus bonyolult állat, és nagyon érzékeny. Gyorsan kialakulnak hiánybetegségek nála és az egzotikus állatorvos költsége sem kevés. Ha ilyen állatot akarsz tartani, tapasztaltaktól kérdezz és megbízható helyen olvass utána, ne itt, ahol az emberek nagy része azt sem tudja, milyen állatról van szó.

2019. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!