Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajtájú nyulat éri meg...

Milyen fajtájú nyulat éri meg tartani? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy házinyúl vagy fajtiszta és ha fajtiszta akkor milyen fajtájú levágásra eladásra tervezem őket. Egy évvel ezelőttbis voltak csak okok miatt abba kellett hagynom sajnos de most újra szeretném kezdeni. Tapasztalataitokat és válaszaitokat várom.

2019. febr. 6. 20:21
 1/1 Pionir válasza:
A kérdésed alapján, majdnem egyértelmű a válasz is. Sokféle nyúl van, ami alkalmas az általad megjelölt tenyésztésre, de szerintem a Német tarka óriás, vagy a Magyar vadas néven is ismert fajta az, ami elsősorban megfelelhet. Eléggé szapora, betegségek ellen elég jól ellenáll, májcirrózisra kevésbé hajlamos. Szúnyog ellen kell védeni, de arra minden házinyúl érzékeny.Nekem a konzervdobozban kihelyezett gázolaj jól bevált.Oldalakat lehetne írni, de gondolom nem tudományos alapú válaszokat vársz. Remélem ezzel segítettem.
2019. febr. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!