Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnál hány naponta...

Tengerimalacnál hány naponta kell forgácsot cserélni?

Figyelt kérdés
Csak mert elég sokat kakil

2019. febr. 13. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes náluk hogy sokat végzik ezt a tevékenységet!Én kétnaponta szoktam csak ilyen kis kerti gereblyével és a cuccot kiszedni majd feltölteni forgáccsal,és 4-5naponta viszont teljes forgács csere!Éc havonta egyszer háztartási sósavval is ki kell fertőtleníteni!
2019. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én szerintem csak ecettel vagy Sanytollal fertőtlenítem majd
2019. febr. 13. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Sanytolt és egyéb kemikáliát hanyagold! Bőven elég ecetes vízzel átmosni a ketrecet és utána többször kiöblíteni sima vízzel!

Ha nagyon zavar az idővel letapadt húgykő, akkor önts rá hígítatlan ecetet, majd szórj rá szódabikarbónát. Ettől felpezseg, és pár perc után egy törléssel eltávolíthatod a rászáradt húgykőt.


Egyébként én 4 naponta cserélek teljes almot. Egy rétegnyi pellet van alul, majd felette sok-sok forgács. Pelletet azért teszek alulra, mert az jobban felfogja a pisit. Nem a kakival van a gond, hanem a pisijük a büdös :) A forgácsban pedig szeretnek heverészni, és így kisebb eséllyel találnak rá a pelletre, amit lehet, hogy megennének (az enyémek szerencsére nem túrnak, ásnak).

Ui.: széna és víz MINDIG legyen előttük! :) Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan!

2019. febr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én MINDENNAP kiszedem a pisis részeket, és friss forgácsot kapnak, főleg a kinti rész nagyobb részén. A házukba soha nem pisilnek, kaki is kevés van. Ezért teljes takarítás, alomcsere kéthetente van, ecetes lemosással. Viszont mondom, az alom nagyobb része naponta ki van cserélve, friss forgácsot kapnak a ketrec 2/3 részére, az enyhén szennyezettebb forgácsot (kakis) a pisilő sarkokba kotrom. Így semmi szaguk sincs. Gyümölcsöt, zöldséget csak akkor kapnak, amikor kivesszük őket, így nem rohadnak be a ketrecükbe a zöldség és gyümölcsdarabok, emiatt semmi szaguk nincs.
2019. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Én macskaalmot teszek alá, az nem annyira büdös és tovább is bírja
2019. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elvileg a macskaalom árthat nekik
2019. febr. 15. 23:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskaalom tilos...
2019. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én 2 naponta szoktam, macskaalom tényleg nem tesz jót nekik.
2019. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!