Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet legegyszerűbben...

Hogy lehet legegyszerűbben kitakarítani a höri terráriumát?

Figyelt kérdés
2008. nov. 9. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én a seprűhöz való lapáttal kiszedem a forgácsot egy nejlonzacsiba, utána kiporszívózom a maradékot, befújom ecetes vízzel, áttörlöm, hagyom állni, hogy leoldja, amit kell, aztán szárazra törlöm egy tiszta kendővel. Picit szellőzik, majd belerakom a tiszta almot. Ennyi. Mivel elég nagy üveg, nem tudom a kádba cipelni, de amikor kisebb volt, ott tisztítottam. Havonta egyszer Domestos-szal mosom át, aztán jól kiöblítem.
2008. nov. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer:

Lapáttal kiveszem a forgácsot, bezacskózom, kidobom a szemetesbe. Súrolóporos (bármilyen megfelel-e célra, csak ne legyen erős!) szivaccsal lesikálom a terrárium oldalára száradt vizeletet, ürüléket, majd vizes törlővel letörlöm. Egy nagyon kevés üveg tisztítóval megtörölgetem a terrárium üvegét, majd vizes ronggyal ezt is letörlöm. Szárazra törölgetem, majd hajszárítóval rászárítok. Minden sarokba szórok egy kis macskaalmot, rá tiszta forgácsot, és természetesen az egész terrárium aljára öntök tiszta forgácsot kb. két ujjnyi vastagságban. Újrarendezem, teszek be vatta-féle pamacsot.

A házát: kitisztítom, szappanos vízzel átmosom, majd kiöblítem, megszárítóm. Beleteszek vattát.


Ez úgy kb. egy-másfél órás akció.


Havonta egyszer:

Kb. egy-másfél liter forró vizet öntök a terráriumba, ebben fél órán át állni hagyom. Aztán kiöntöm belőle, fertőtlenítővel kimosom az egész terráriumot. Ezt nagyon gondosan kimosom belőle, bő vízzel. Nekünk nagy terráriumunk van, ezért ezt csak havonta egyszer ismétlem meg, annyiszor épp elég a fürdőbe cipelnem a terráriumot. Ablaktisztítóval tisztára törölgetem a terrárium oldalait. Szárazra törlöm, hajszárítóval rászárítok.


+

Minden nap a "pisi sarkot" kitisztítom. Valamint egy héten kétszer kiveszem az elszáradt, rothatd gyümölcsöket, zöldségeket a "raktárából".


Ez nem a legegyszerűbb, inkább a legalaposabb. :-)

2008. nov. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha üvegterráriumod van, akkor fogsz egy szatyrot, a terrárium keskenyebbik részét félig belehelyezed és belerázod. Utána egy enyhén nedves ronggyal kitörlöd a pisit. De vigyázz, ne legyen túl nedves a terrárium mikor visszarakod a hörit!!! Ha pedig olyan ketreced van, aminek az alját le lehet csatolni, akkor könnyű dolgod van, mert azt ugyanúgy kell, mint az üvegterráriumot, csak sokkal könnyebb!!!
2008. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!