Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Alkalmas lennék kisállat...

Alkalmas lennék kisállat tartására?

Figyelt kérdés
Leginkább a körülményekre gondolok, elfogadhatóak lennének-e valamilyen állat számára. Gyerekkoromban tengerimalacaim voltak, és egy kutyánk is. Hiányzik az állattartás. Eredetileg egy nagytestű kutyát szeretnék, de jelen helyzetben (és még néhány évig, amíg tanulok biztosan így lesz) nem tudom bevállalni sem anyagilag, sem szabadidőben, hogy normálisan törődhessek vele. Ezért gondoltam arra, hogy a rágcsálók talán szóba jöhetnek, de nem igazán vannak a témában jártas ismerőseim, és bennem is csak mostanában merült fel. Elsősorban olyan állatot szeretnék, ami szelídíthető, szívesen van ember közelében. A hellyel vannak bajok, és mint korábban említettem, az időmmel. Nyuszikkal szimpatizálok különösen, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy elég mozgásterük lenne. A szobámban mindig szabadon lehetnének, amikor tudok rájuk figyelni (azt már olvastam, hogy hajlamosak rágni a bútorokat), de ez szerintem nem sok időre jön ki, ha késő délután érek haza, plusz az otthoni teendők... Tartok tőle, hogy túl sokat lennének a ketrecben, ami max. egy 120x60-as terület lenne 2 törpenyuszinak. A másik gond, hogy nem mondanám valami szervezettnek a napjaimat, gyakran maradok fent hajnali 2-ig vagy tovább főleg hétvégén, és fogalmam sincs, ehhez bármilyen állat hozzá tud-e szokni vagy jó-e ez neki. Ha a törpenyulakat nem javasoljátok, tudtok ajánlani olyan házi kedvencet, ami tud (nem csak szenvedve rákényszerül) alkalmazkodni a körülményekhez, vagy egyelőre mondjak le róluk?

2019. febr. 17. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

guinea pig


bár én spec nem kedvelem őket

2019. febr. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Cukiságban elsők, bár, velük én is előítéletesebb vagyok. Gyerekkoromban négy volt (nem párhuzamosan), egyikük olyan szelíd, hogy a hátára feküdt, amikor simogattam, és jött oda a rácshoz, mert kézben akart lenni. A másik három mindentől félt, pedig ugyanolyan kicsinek kerültek hozzánk, és ugyanúgy volt velük foglalkozna. Még akkoriban mesélte egy ismerős, hogy ők is így jártak tengerimalacokkal. :/
2019. febr. 17. 02:53
 3/8 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
deguk
2019. febr. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A deguk is olyanok, hogy van amelyik szuperkedves és simogatható, volt olyan hogy direkt azért vettem kenguruzsebes felsőket, mert a zsebben szerettek pocolni, meg volt olyan amelyik inkább csak a fajtársaival szeretett lenni. Elfogadta kézből a kaját, arrébb tudtam tenni takarításkor ha kellett, de a simiből nem kért.

Amit pár szóban tudni kell róluk: egyedül nem tartható, nagyon kis szociális lények, legalább ketten legyenek, de a csapatot szeretik a leginkább, amikor egy rakásban össze tudnak bújni. Persze a nemeket úgy kell megválasztani, hogy ne legyen belőle pár hónap múlva egy rakat kisdegu. Cukorbetegségre hajlamosak, gabonamentes kaját kell kapniuk (pl. kukorica, kukoricapehely meg hasonlók kilőve), és bár nagyon szeretik az almát meg egyéb gyümölcsöket, abból is csak nagyon ritkán és tényleg csak egy falatnyit kaphatnak. Olyan ketrec kell nekik, amiben felfelé tudnak ugrálni. Amit negatívumként tudok mondani, főleg ha csak úgy tudod megoldani hogy egy szobában alszol velük, hogy éjjel hajlamosak a rácsot döngetni. Ezt is van amelyik csinálja, van amelyik nem, de ha igen akkor az bizony hangos, és nem nagyon lehet mellette aludni. Nálam a deguk ezért voltak kint a konyhában, míg pl. a mostani nyuszi mellett tudok aludni (kivéve ha hajnali 4kor felébreszt hogy neki MOST kell a reggeli, de utána visszaalszunk).

Tengerimalacokkal nincs tapasztalatom, lehet ezért gondolom azt hogy ők egy picivel egyszerűbb esetek.

2019. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy állsz a hörcsögökkel? Ekkora helyen egy hörcsög már nagyon jól érzi magát. Egy 120-as ketrecet nagyon szépen és izgalmasan be lehet rendezni neki. Nappal alszik, így nem fog unatkozni, ha nem vagx otthon. Este mire hazaérsz már ébredezik. Ugyanígy a törpesüni is, csak az etetése macerásabb kicsit, és ő sem lesz mindig bújós kis kedvenc.


Ha felfelé nagyobb helyed van, akkor szóba jöhet az egér vagy a patkány. A patkányok nagyon okosak és könnyen szelídülnek. Szükségük van fajtársra, de főként felfele szeretnek mászni, ezért egy nem túl nagy alapterületű, magas, több emeletes ketrec kell nekik. Ha felfele van hely, nagyon jó helyet tudsz biztosítani nekik. Ilyen ketrecet már inkább csináltatni érdemes, mert a boltiak nagyon drágák és általában kisebbek.


Ha elég nagy a mozgástér, két patkány elvan egész nap a ketrecben. Nagyrészt pihennek, és este a legaktívabbak, mire hazaérsz. Igénylik a mozgást és a mentális feladatokat is, de a nyúllal ellentétben ők sokkal jobban elférnek egy 120-as alapterületű ketrecben, így nem muszáj a fél napot kint tölteniük.


Nyuszit csak akkor javasolnék, ha meg tudod oldani, hogy legfeljebb éjszakára legyen bezárva. Nagy a mozgásigényük, a ketrec általában ingerszegény vagy zsúfolt nekik. Olyan, mintha az ember egy félszobába lenne zárva szinte egész nap, ahol még internet sincs.

2019. febr. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ igazából felfelé mennyi helyed van ,egy sima, lapos 120-as ketrecben kényelmesen elfér egy hörcsög vagy 2 tengerimalac, egér, ha felfelé is lehet terjeszkedni (kb egy métert minimum) akkor szóbajöhet degu, patkány is pl. csincsillának nem tudom mennyi hely kell szóval azt nem merem biztosra, illetve nyuszinak azt hiszem jó sok mozgástér kell.
2019. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyuszik szürkületben aktívak. Tehát én kiszoktam nyitni a ketrecet de kise jön hanem olyan 7 óra körül kezd el engem piszkálni hogy foglalkozzak vele és simogassam. Meg ugye reggel 6-8 óráig nagyjából. Tehát ha ilyen éjjeli bagoly vagy az egy nyuszinak megfelel hisz ő is akkor aktív. Napközben alszik a legtöbbjük.
2019. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem tudom, hogy aktuális e a kérdés, de én a nyuszikát ajánlom. Olyan 17 órától aktívak reggel 9 ig (nagyjából). Ha ezekben az időpontokban foglalkozol vele, akkor elég 1 is. A leírásod alapján pont a nyuszi illik hozzád🐇🐰
2019. márc. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!