Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt lehet a lakásban...

Patkányt lehet a lakásban szabadon tartani?

Figyelt kérdés

És ezt hogy kell elképtelni? Nem piszkitja össze a lakást?

Persze bejárása lenne a ketrecébe.



2019. febr. 17. 22:20
 1/8 anonim válasza:
100%
Sokan tartanak anélkül hogy szándékukban állt volna :D
2019. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%
Főleg a cigo telepeken gyakori ez, kérdezz meg egyet majd ő választ ad.
2019. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Persze, nagyon szeretik a szabadságot! :D És megrág mindent ami az útjába kerül.
2019. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lennének tipikus helyei, ahova szarik, szóval nem az egész lakást szarná össze. Viszont szanaszét rágna mindent. Bútorokat, kábeleket, falat... mindent.
2019. febr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Flagstaff ***** válasza:
100%
Inkább egy patkánybiztos szobában, mert aránylag érzékenyek. Lehet őket "bilire" szoktatni, de egyéni, hogy mennyire használják csak azt, vagy minden mást is! Ketrecben tartva nagyobb biztonságban van, és ha gyakran kiengeded, nagyon boldog lesz. Legalább kettőt szerezzél, mert egyedül depis lesz!
2019. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Patkany fuggo is, viszont alapjaraton nagyon okos, tiszta es szobatiszta allatok. Egy helyre piszkitanak.

Itt en nem ettol felnek. Inkabb attol, hogy megragnak valamit, esetleg bebujnak valahova, ahonnan nem tudnak kijonni, leesnek valahonnan, stb.

Szoval szerintem inkabb csak felugyelettel legyenek szabadon, vagy alakitsd a szobat patkanybiztosra.:D

2019. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szobatisztaságra lehet őket szoktatni de az egész lakást "patkánybiztossá" tenni gyakorlatilag lehetetlen, ha egy szobán belül mozoghatnak az még lehetséges de nagyobb hellyel nem nagyon működik.
2019. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A patkányok nagyon kíváncsiak, ezért hacsak nem páncélszekrényekben tárolsz otthon mindent, nem jó őket felügyelet nélkül hagyni. Egy patkánybiztos szobába ki lehet engedni őket naponta pár órára.


Én így szoktam: a ketrec elé teszek ki játékokat (papírhenger, mászóka, búvóhely, stb.), és elrejtek néhány finomságot. Ezeket már akkor lesik, amikor még bent vannak, így nem sokat kell keresgélniük. Ezután 10-15 percet foglalkozom velük. Ebbe beletartozik néhány trükk, egészségügyi ellenőrzés és egy kis simogatás.


Utána a magam dolgával foglalkozom 1-2 órát, míg ők kint játszanak. Az íróasztalomtól rájuk látok, így tudom figyelni őket, de nem kell órákon keresztül mellettük ülnöm. A szoba patkánybiztos (kábelek levédve, nincs mérgező anyag, szobanövények elzárva, stb.) Így észre veszem, ha bútort kezdenek rágni vagy olyan helyre másznak, ami veszélyes lehet, és időben le tudom állítani. A ketrecbe szabad a bejárás, és szinte teljesen szobatiszták.


Meglepően nagyot tudnak ugrani és nagyon kicsi helyekre is beférnek, ezért semmiképpen nem hagynám magukra őket 5 percre sem a lakásban. A patkány nagyon intelligens. Lehet, hogy csak hetek alatt vesz észre valamit, de egyszer rájön, hogy érheti el és ha nem vagy ott, bármiben kárt tehet (főként magában). Inkább abban az időben engedd ki őket, amíg otthon vagy és tudsz figyelni rájuk.

2019. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!