Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ette meg a kisnyuszikat...

Miért ette meg a kisnyuszikat az anyanyulam ellés után? (első ellése volt)

Figyelt kérdés

Kezdő nyúltartó vagyok és nagyon elkeseredtem ezen.

A helye nem kicsi, mindig van friss vize. Változatos a takarmánya (nem csak táp).

A falubeliek azt mondják az ilyen kannibál anya mindig ezt fogja csinálni, viszont olvastam valahol, hogy az első ellésnél előfordulhat.


2010. júl. 1. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Mer' éhes volt.
2010. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El tudott bújni? Nem volt zajos, világos helyen az ellető láda? Fogdostad őket?
2010. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az ellető egy 20x20-as bebúvó nyíláson keresztül közelíthető meg a ketrecből. Zárt, sötét kuckó. Nem szoktam ide benyúlni, mert ide nem piszkít, takarítani nem kell.

A zajok? Pár napja árva, szopós malacok költöztek az épületbe. Gondolod, hogy az ő visításuk lehetett az "idegesítő" zaj?

2010. júl. 2. 08:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolog!


A hörcsögök is megeszik a kicsinyeiket. Ez a nyúlnál nem természetes hisz mind tudjuk a kisnyuszikat a elszokták választani az anyuktól. Az én véleményem szerint valami zavaró dolog lehetett ebben az egészben számára. De az is lehet, hogy egész egyszerűen nem akarta őket elfogadni. Egy jó tanács: ha legközelebb születnek kisnyuszik próbálj meg nekik pótanyát keresni aki elfogadja őket és mondjuk vannak kisnyuszijai, tehát van teje, így hátha etetné őket.


De azt nem tudom, hogy tudtad - e hogyha ivarérett lessz a lány núl védi a területét, lehet hogy erről volt szó, csak védte a területét.( ilyen is előfordulhat)


Sok szerencsét a következő alomhoz!!!!!! :-)

2010. júl. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Eddig 3 anyanyuszim volt és az első alkalommal mindhárom életképtelen almot hozott világra. Voltak, akik kifejlődtek, de már halva születtek (őket nem ette meg) és olyanok is, akik csak kis véres húscafatok voltak fejjel vagy lábakkal. Elég durva látvány.. Ezeket szokták megenni ellés közben vagy közvetlenül utána. Aztán a placentát. Többször ellett nyuszimnál is láttam, hogy egy-egy pici nem fejlődött ki és megette. Gondolom ösztönösen tudja, hogy életképtelen.

2010. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismét utolsó vagyok:) Ne aggódj, belejönnek az anyáskodásba! Az egyik nyuszim a 3. alomig nem is foglalkozott a picikkel, pótmama szoptatta őket meg én pipettával. Utána meg minta anyuka lett :)
2010. júl. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!