Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyulat meddig lehet...

Egy törpenyulat meddig lehet otthon hagyni?

Figyelt kérdés
Ketrecből kiengedve, vízzel,kajával...

2019. febr. 25. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg dolgozol vagy suliba vagy. Tovább nem mert egy betegség vagy bélleállás pár órán belül elviszi.
2019. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül van akkor csak pár órára!De ha van vele valaki akkor egész nap!Nekem nappal minden nap ki vannak engedve és csak estére zárom be őket!
2019. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ha a nyuszinak 10 körül bélleállása lesz mire hazaérsz eltudod vinni dokihoz, de ha túl későn érsz haza vagy esetleg másnap nagy eséllyel már nem lehet megmenteni. Inkább kérj meg valaki hozzáértőt figyeljen rá vagy vidd el Meier Krisztihez panzióba.

2019. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meier Krisztit én is ajánlom :) nagyon érti a dolgát.
2019. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk minden nyaralás alatt egyedül van itthon a nyuszi. Szomszéd naponta egyszer átjön kaját és friss vizet adni, meg almot tisztítani. 5 éves a nyuszi, és minden évben kb. háromszor egy hetet egyedül van. Még sosem állt le a bele.
2019. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Több napig semmiképpen sem! Naponta legalább egyszer rá kellene nézni (persze olyannak, aki ismeri, fel tudja ismerni, ha beteg), mert tényleg ha valami baja van, simán elpusztul szegényke 1 nap alatt:((.

Nálam ez így néz ki: reggel elmegyek dolgozni, ha rendesen hazaérek munka után, 4-5 körül, akkor addig egyedül van természetesen. Ha tudom, hogy csak mondjuk este 11kor érek majd haza, mert megyek valahova, akkor napközben valamikor hazaugrok ránézni. Ha meg elutazom, akkor a barátnőm vigyáz rá, ha egy éjszakánál többre, akkor úgy, hogy este ott is alszik, foglalkozik vele, másnap reggel pedig megy a dolgára.

2019. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szóval ~2 napra (természetesen nem rendszeresen) sem igazán szabad egyedül hagyni. Mennyire gyakori ez a bélleállás? :/
2019. febr. 25. 20:50
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Minek kellett neked állat,ha nem tudod vállalni a vele járó kötöttségeket és kötelességeket?
2019. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak max. 1 hétig, de azt is csak akkor, ha van ki etesse, itassa.
2019. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Előre nem lehet tudni, hogy lesz-e bélleállása. Vannak nyuszik, akik hajlanosabbak rá, és többször is átesnek rajta, de olyan is van, hogy 5 éves korában jön elő először és utoljára. Ilyenkor néhány órán belül hozzáértő orvoshoz kell vinni, különben elpusztul. Kiválthatja bármi (étel, időjárás, váratlan stressz), tehát megelőzni nem nagyon lehet.


Ha napokra elmész az lesz a legjobb, ha a saját helyén marad és valaki látogatja. Lehetőleg olyan, aki ért a nyuszikhoz, és véletlenül tesz vele olyat amit nem szabad, és felismeri ha probléma van. Ha meg tudod oldani, magaddal is viheted. Én a zooplusról rendelt kifutórácsot és egy almosdobozt szoktam vinni velük, így néhány napig bárhol elvannak, és én is nyugodtabb vagyok, ha látom őket.

2019. febr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!