Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom tegnap óta...

A tengerimalacom tegnap óta nem eszik és ürít csak minimálisat. Tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Amióta kitakarítottam a ketrecet ez olyan 1 óra volt, nem csinál semmit csak gubbaszt. Most fel van puffadva a hasa, nagyon keveset eszik. Kényszeritatom de nagyon aggódok. Mit tegyek? (1napja már így van)(Szombaton nem rendel semmilyen állatorvos)

2019. márc. 2. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Tegnap már elvihetted volna, ma meg mehetsz vele ügyeletre. Mi nem tudunk segíteni, de ha annyira aggódsz érte, ne várd meg míg késő lesz!
2019. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dokihoz kell vinni, nem hétfőn, nem majd valamikor, hanem legkésőbb holnap reggel, ha megéri.

Amúgy igen, ma kellett volna, ha már tegnap jelentkeztek a tünetek. Vagy esetleg már tegnap, attól függ, mikor lett rosszul.

És de, rendel állatorvos természetesen, legalább délelőtt hétvégén is. Keresni kell a közeledben olyan rendelőt, ahol van rendelés szombaton, vasárnap is.

Beülsz a kocsiba/buszra/vonatra és elviszed.

2019. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ügyeletes orvos, vagy ha nincs a közelben, akkor legalább hívj fel egy orvosi ügyeletet, hátha tudnak tanácsot adni.

Otthon elsősegélyként adhatsz neki Espumisan cseppet (kisbabáknak árulják). Kis mennyiségben, vízben oldva. Ez segít megszüntetni a puffadást, de nem váltja ki az orvost, csak enyhíti a tüneteket, amíg odaérsz vele. A puffadás és a bélgondok akár végzetesek is lehetnek, ezért nagyon sürgősen keress egy hozzáértő orvost.

2019. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Facebookon több tengerimalacos csoport is van. Ha itt leírod, hogy mi a probléma és merrefelé laksz, segítenek neked hozzáértő orvost találni, mert sajnos sok dokinak fogalma sincs a malacokról.
2019. márc. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sok malacom volt és jelenleg is van. Nagyon kevés állatorvos ért a tengerimalcokhoz, hétvégén meg meginkább nehéz olyat találni aki ténylegesen tud segíteni. Ezért is kérdeztem, hogy valakinek van-e olyan ötlete amivel át tudná vészelni a hétvégét. Mert hétfőn már tudom, hogy hova kell mennem.
2019. márc. 2. 21:22
 6/6 anonim válasza:
Ha még aktualis : Nekem nyuszinal volt ugyanez nem evett minimalisat ivott és doki ajanlotta az ananaszlét 100%osat.Tedd bele az itatojaba vagy érd el valahogy hogy.megigya nekem nyuszim fel ora alatt teljesen meggyogyult tole!!
2019. márc. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!