Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszki és dzsungáriai...

Roborovszki és dzsungáriai törpehörcsög számára mennyi az ideális alom-homok arány?

Figyelt kérdés
Aranyhörcsögöm ketrecének kb negyede homok, de mivel ugye a robik pl sivatagban élnek, gondolom több homok kellene nekik. Meg valahol olvastam is, hogy háronegyed rész homok kéne hogy legyen, de nem vagyok benne biztos :)
2019. márc. 10. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem háromnegyed, hanem 1/3-ad az ideális :)

De egyébként ha lesz robid, úgyis látod rajta, hogy mennyire használja. Nekem például 2 robim van. Az egyik gyakorlatilag a homokban él, a másik ehhez képest annyira sokszor nem megy bele. Az elsőnek a helye durván fele, a másiknak a helye 1/3-át borítja homok.

Szóval szerintem ez robifüggő is :)


Dzsunginak egy minimum 20*20-as tálat javasolnék :)

2019. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minimálisan egy jó tenyérnyi területen 2-4 cm


A dzsunginak bőven elég, ha a helye ¼-ét fedi, robinak simán lehet a fele helye is. De ⅔-ot vagy ¾-et én már biztosan nem borítanék be homokkal. Még a felét se nagyon

2019. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!