Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért más a két holland...

Miért más a két holland törpenyulam?

Figyelt kérdés
Adott egy fekete nyúl, Szami; meg egy hófehér, Fifi. Szamitól kb. a WC-n sincs nyugtom, annyira szelíd, plusz bújik hozzám, dörgölődzik kezemhez-lábamhoz, és az ölben ülős simit is imádja. Ellentétben Fifivel, aki szelíd, de sokkal tartózkodóbb, hisztisebb, félősebb. Mitől/miért lehet ez?

#holland törpenyúl #nyuszicskáim
2019. márc. 11. 08:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Nőstények mind a ketten, egyidősek, tesók.
2019. márc. 11. 08:06
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy évvel ezelőtt hoztuk őket Szegedről. Békés megyei vagyok amúgy....
2019. márc. 11. 08:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Más a szenélyiségük. Ez minden állatra igaz, hogy egyik ilyen másik olyan.
2019. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatoknak is van egyedi temperamentuma, "személyisége", ahogy nekünk. Ahogy mi is különbözünk a testvérünktől, úgy ők is. Vannak köztük barátkozósabbak, aktívabbak, lustábbak, kíváncsibbak, stb. Ez teljesen normális.
2019. márc. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval nemcsak kinézetileg szöges ellentétei egymásnak(fekete vs fehér), hanem belsőleg, személyiségileg is!
2019. márc. 11. 09:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden állatnak van személyisége, amit neveléssel lehet valameddig alakítani, de ettől még megmaradnak a kis jellemvonásai. Ha sokat van foglalkozva vele, az állatok többsége ragaszkodó, ha van rendszer az életében, akkor kiegyensúlyozott, ha rendesen le van mozgatva, fárasztva, akkor nem rombol, stb. És ez "buta" állatokra is vonatkozik (ami amúgy hülyeség, mert minden állat okos), szóval nem csak kutya, hanem egy nyuszi, vagy akár egy hörcsög is. Nekem pl.volt olyan hörcsögöm, amelyik a ruhám zsebébe bujt, nagyon ragaszkodott, (és kifejezetten okos is volt) és olyan is, amit megfogni se lehetett, és nem is csinált semmi extrát. Ugyanúgy tartottam pedig mindkettőt, ugyanannyit foglalkoztam velük.


Egy nyúl meg pláne olyan okos tud lenni, és annyira jellemző kis személyisége van.

2019. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, go melózni.
2019. márc. 18. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!