Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell tengerimalacot tartani?

Hogy kell tengerimalacot tartani?

Figyelt kérdés

Hány naponta kell almot cserélni, ha nincs fix pisilőhelye, vagy elég nagy helyen pisil, tehát nem éri meg külön szedegetni csak a pisi részeket? Milyen almot használjak, ami a legjobban megéri?

Igaz-e, hogy a széna korlátlanul/folyamatosan ott kell legyen neki? Nem hízik el, nem lesz finnyás, ha bármikor tud enni? Melyik széna a legjobb? Rengeteg fajta és márka van.

Melyik tengeri malac táppal etessem és abból mennyi kell neki? Naponta 1x vagy 2x adjak neki?

Zöldségből, gyümölcsből és friss fűből hányszor és mennyit adjak?

Melyik tenyésztőtől vegyem, mennyibe kerül és mennyi idősen hozható el? Mennyi idő, mire megszokik és visszatalál, ha kiengedem? Mennyire kezes?


2019. márc. 12. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Fontos hogy tengerimalacból kettőt kell tartani, mert egyedül boldogtalanok.

Sokan úgy használják az almot hogy alulra fapellet vagy forgács és az fölé egy szőnyeg és ezt majd meglátod a malacaidtól függően meg igény esetén milyen sürűen kell takarítanod. Lehet naponta vagy 3 naponta.

És igen szénának korlátlanul kell előtte lennie mert azt folyamatosan eszik. Nem hízik el tőle. 80%-a az étrendjüknek szénának kell lennie és nem lesz finnyás. Bár széna és széna között is sok különbség van. Szénából azok jók amik nem porosak és szép hosszú szálai vannak és illatos is.

Tengeri malac tápból a Versele Laga Complete tápja a legjobb ami malacos. Szerintem a napi adagot oszd két részre hogy reggel és este is kapjon enni.

Zöldségből, gyümölcsből egy héten max. kétszer és akkor is keveset mert fűevő állatok és nem gyümi és zöldség evők. Másrészt hízlal is a cukros zöldség, gyümölcs.


Tenyésztőt keress a környékeden de megbízhtó legyen és ne tenyésztőnek látszó szaporító. Az árukat sajnos nem tudom de kb. 5-6000 ft küröl lehetnek. Sajnos a kort nem tudom mikor hozhatók el ezt a tenyésztőnek tudnia kell.


Ha ketten vannak 1 hét és szerintem megszoknak téged. De ha egyedül akkor nagyon bátortalanok és visszahúzódóak. Ezért is kell 2 malacka.

Nagyon kezes kis állatok és ez mellett nagyon hangosak tudnak lenni.


Ami fontos hogy bármit mondanak kereskedésbe ha betévedsz nem figyelj rájuk, előtte nézz utána és céltudatosan menj kereskedésbe tápért vagy ilyesmiért mert rádsózhatnak malacnak egészségtelen dolgot. pl.: magos-mézes rúd, fogkoptatókő, nyalósó és bármilyen magos cucc.

2019. márc. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk két-három sarkot használnak pisilésre, napi szinten azokat szedem ki. Csak forgáccsal almozok. Nehéz jó forgácsot találni, mert ami apró szemű, az poros és irritáló lehet. Ecetes vízzel leginkább hetente mosom ki a tálcát. A tápot este szoktam adni nekik, így belaknak, és jobban nyugton vannak éjszaka. Javaslom, hogy szerezz be több szénatartó gömböt, lógasd le, abban add a szénát, mert a szénatartóból öt perc alatt kihuzigálják, ráfekszenek, összepisilik, aztán szívhez szólóan csipognak, hogy milyen éhesek. A szénatartó gömbből viszont csak szálanként tudják kihúzni, és ha már a szájukban van, meg is eszik. Meg ez egy szórakozás és mozgás is nekik.
2019. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fogadj örökbe !!! Rengeteg tengerimalac vár gazdira. Bébikék is. MTVKE-őket keresdd!!
2019. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!