Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögömnek nagyon melege...

A hörcsögömnek nagyon melege van most nyáron. Mit csináljak hogy hűtse magát vagy ne legyen neki melege?

Figyelt kérdés
2010. júl. 3. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne rakd tüző napra semmiképp! Nyáron legyen a lakásban és legyen előtte mindig friss hideg víz. Ha a lakásban is nagyon meleg van akkor keress valami hűvösebb helyet neki vagy néha nedves zsepivel vagy ronggyal törölgesd át a hátát de csak óvatosan, ne legyen túl vizes, mert elpusztul.
2010. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nappalra sötétítsd be neki a szobát és jól szellőzzön, ha ablak-ajtó nyitva, van egy kis légmozgás. Adhatsz neki hűtött, lédús zöldségeket, de én biztos, hogy nem nedvesíteném be a bundáját, mint ahogy előttem írták. A terrárium oldalára kívülre lehet esetleg tenni hideg vizes törölközőt vagy jégakkut, lehet jól esik majd nekidőlni a hűvös üvegnek.
2010. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer véletlenül kint hagytam a hörcsögömet a napon és kiterült már és eléggé melege volt, látszott rajta. Akkor nagyon segített az a nedves zsepi, áttöröltük vele a bundáját és jól esett neki, hamar felélénkült.
2010. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

A hörcsög, tengerimalac, egér, patkány, vagy más rágcsáló nyári gondozása nem sokban különbözik a téli gondozástól, de néhány dologra különösen oda kell figyelni. Kezdjük néhány általános tanáccsal!


Amire minden időben figyelni kell



Gondoskodjunk arról, hogy a rágcsálónk naponta többször kapjon táplálékot! Figyeljünk arra, hogy a megfelelő tápot vegyük meg neki! Ne próbáljunk maradékot adni az asztalról, csakis azt, amit a tenyésztők ajánlanak.

Hörcsög

Ne feledkezz el a nasimról!



Nagyon fontos, hogy a házi rágcsálók sokat mozogjanak. Sok esetben, ha elég nagy a ketrec, akkor körbe-körbe szaladgálnak, és így eleget edzik magukat, de az a legjobb, ha veszünk nekik mókuskereket. Ne féljünk attól, hogy nem fogják használni, hiszen alig várják, hogy legyen nekik. Amikor beteszünk egy mókuskereket a ketrecbe, meg fogunk lepődni, milyen hamar elkezdenek futni rajta. Kérdezzük meg az állatkereskedőt, hogy van-e olyan mókuskerék, ami nem nyikorog, mert a nyikorgás az őrületbe kergeti a tulajdonost, ha éjjel használja a kisállat. (A hörcsögök éjszakai állatok.)



Mire ügyeljünk nyáron?



A levegőzés fontos, de gondoskodjunk arról, hogy a rágcsálónk ne legyen nagyon huzatos helyen. Ha a lakásban átjár a levegő, tegyük a ketrecet távol a légáram útjából, hogy ne fújjon rá a szél a kisállatra. Ugyanez a helyzet a ventilátorokkal is. Ne irányítsuk a ventilátort a rágcsálónk felé. Ha légkondicionáló van az ablaknál, ne tartsuk a ketrecet a közelében.

Versenyegér

Vigyázz rám!



Gondoskodjunk arról, hogy kapjon a rágcsálónk elég vizet a nyári hónapokban, hiszen a kiszáradás halálos lehet számára. Minél nagyobb a meleg, annál nagyobb a veszélye, hogy az állat dehidratálódik. Ellenőrizzük gyakran, hogy mennyi vizük van. Az a legjobb, ha minden nap friss vízzel töltjük fel az itatójukat. Figyeljünk arra hogy ne legyen lyukas az itató! A szelep idővel meghibásodhat, ezért ellenőrizzük, hogy jól működik-e. Teljesen rendben van, ha néha kivisszük a ketrecet a szabadba. Amikor hideg van, vagy szeles az idő, jobb benn tartani, de ha szép és meleg az idő, élvezni fogják a kinti levegőt. Fontos, hogy ne hagyjuk egyedül, felügyelet nélkül a kis rágcsálót, mivel vannak más állatok, akik nem kivánt érdeklődést tanúsíthatnak kis barátunk iránt.



Játék a szabadban



Beszerezhetünk egy futógömböt is, ennek használata sem okoz majd fejtörést a rágcsálónknak. Vannak rajta rések, ahol szellőzik, és akár el is engedhetjük a kertben a gömbbel. De ne hagyjuk soha egyedül, akkor se, amikor bent vagyunk a lakásban. Ha van más állatunk, például macskánk vagy kutyánk, a rágcsálóra különösen oda kell figyelni. A futógömb könnyen kinyílhat, és kiszabadulhat a rágcsáló, győződjünk meg arról, hogy rendesen bezártuk.

Tengerimalac

Ellenőrizzük gyakran, hogy mennyi vizük van



Óvintézkedések



A ketrecet is ellenőrizzük, hogy az ajtók rendesen zárnak-e. A hörcsögök nagy szabadulóművészek. Van, amelyik rájön, hogy ha feláll a mókuskerékre, akkor a fogai segítségével ki tudja nyitni az ajtót. Belegondolni is rossz, hogy mi történik, ha a macska talál rá hamarabb, ezért ne adjunk esélyt a szökésre!


A higiénia nyáron különösen fontos!



Előírás szerint cseréljük az almot rágcsálónk ketrecében. Ezek a kis állatok könnyen megbetegszenek, ha nem tiszta a ketrec, amiben élnek. Általában minden másnap érdemes cserélni, attól függően, hogy mennyire piszkos, és hogy milyen fajta almot használunk. A betegségek sokkal gyorsabban terjednek, amikor meleg van, ezért nyáron fontos a különösen alapos gondoskodás.

Címkefelhő:

2010. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! :)

nagyon sokat tudtam meg belőle

2010. júl. 4. 19:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem terráriumban van és úgy hűtöm hogy lefagyasztok műanyag üvegben vizet és odarakom a üvegfal mellé(kívülről). Így egy kicsit hűvösebb a helye.
2010. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Üzenem az első kommentálónak, hogy a hörcsög nem pusztul el a víztől!!!!!!!!!!


Én mélyhűtött jégakkuval hűtöm! odamászik, és mellette lefekszik.

2010. júl. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első kommentáló vagyok:

Hát úgy én is gondoltam hogy nem pusztul el. De ha belerakod a hörcsögöt egy tál vízbe akkor ne várd hogy utána örömtelien fog neked mászkálni.

2010. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
meglehet nem fog örömködni, de ettől még nem pusztul el! főleg ha "vizes lesz"! :)
2010. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is azt tudom tanácsolni, hogy a szoba legsötétebb részébe kell rakni, de persze nem ő határozza meg a lakberendezési elveinket. szóval csak ne az ablak mellé, és ne érje nap.
2010. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!