Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögtenyésztő Veszprémben...

Hörcsögtenyésztő Veszprémben vagy Székesfehérváron?

Figyelt kérdés
Tudnátok javasolni nekem párat, ha van itt a közelben? :)

2019. márc. 16. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudok javasolni, mert nincs.

Moondance dzsungi Debrecen

Smallsteps robi Tatabánya

Pezsi camp és arany Budapest

Ennyi az össz tenyésztő az országban. A többi szaporító.

2019. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es, mi van, ha én vas megyében lakom és egy dzsungit szeretnék, nem viselné meg az ilyen hosszú út? vagy csak a megyebeliek tartsanak?
2019. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen ha lehet, el kell kerülni a hosszú utaztatást. De ez nem minden esetben lehetséges. Telekocsival ma már nagyon egyszerűen el lehet juttatni egy hörcsögöt az ország egyik feléből a másikba. A hörcsögök nappal egyébként is alszanak, így annyira nem stresszes nekik az út. Mivel sok megunt és kidobott hörcsögöt mentek, én is gyakran utaztatom őket. Pepcoban kapható nagy műanyag dobozokban szoktam hörcsögöt szállítani. A tetejére sok lyukat fúrok, teszek be vastagon almot, egy kanál magkeveréket, pár lédúsabb zöldséget, illetve egy wc papír gurigát, hogy el tudjon bújni. A sofőr mindig figyel, hogy a höri ne a napon legyen, hogy ne érje huzat, és hogy ne boruljon fel a szállítódoboza. De volt olyan sofőr, aki még pokrócot is hozott nekik, hogy meg ne fázzanak, és be is kötötte a szállítódobozokat az anyósülésen... :) Ezek csak pár órás utak. De a tenyésztők (mármint az igazi tenyésztők, nem pedig a magukat tenyésztőnek csúfoló szaporítók) másik országokból improtalnak tenyészállatot. A magyar vonalak elég szarok. Smallsteps például Svédországból hozatta a robi párját. Na ők sokáig utaztak. Hollandiából jött azóta másik hörcsög is hozzá, illetve Moondancehez is. Pezsi azt hiszem, német nyelvterületről importál, de ebben nem teljesen vagyok biztos. Viszont az tuti, hogy sokat utaznak az állatok, mire hozzájuk érkeznek. Több ismerősöm hozatott be magának külföldről kínai csíkost, mivel tenyésztő nincs az országban, illetve kereskedésben sem kapható (nem mintha támogatnánk az onnan való vásárlást). Ők is sokáig utaztak. De eddig mindenki épségben megérkezett. :) Most is éppen úton van egy dzsungi Szegedről Pestre a végleges gazdijához.
2019. márc. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi, megnyugtattál:)
2019. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!