Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kukoricaszár pelletet lehet...

Kukoricaszár pelletet lehet adni nyuszinak?

Figyelt kérdés
Véletlenül olyan pelletet vettem a nyuszimnak ami kukoricaszárból készült. Csak itthon vettem észre, a boltban csak azt láttam hogy chipsi márkájú és hogy nyulaknak való. Adhatom neki? Én idáig azt sem tudtam hogy gyártanak ilyet, meg voltam győződve h minden pellet fa alapú.

2019. márc. 23. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Alomnak?
2019. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, a wc-jébe. Mindig pelletet szoktam, ez is az, de én nem tudtam hogy fán kívül más anyagból is gyártanak pelletet, de erre rá van írva hogy nyúlnak való. Sőt neten is utána olvastam és kategorizálva volt hogy mely állatoknak kiváló alom, köztük volt a nyúl is, és volt olyan állat amelyiknek csak megfelelő. Szóval nem értem hogy ha nem lehetne adni akkor miért készítenek ilyet? Ráadásul nem kukorica szemekből van, hanem a szárából. A baj pedig az hogy most már csak ez van itthon, leghamarabb holnap tudok másikat venni.
2019. márc. 23. 18:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Az alomba lehet!Azt hittem hogy tápként szeretnéd adni mert nem volt egyértelmű a szöveg alapján!Már volt aki tápnak akarta adni ezért gondoltam egyből erre!De alomnak nyugodtan lehet!
2019. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kajának semmi esetre sem adnám. Viszont ha rágcsál belőle, nem lesz tőle baja? Mert a fapelletet néha rágcsálja de nem mindig.
2019. márc. 23. 18:52
 5/10 A kérdező kommentje:
Viszont annyit tudok tenni, hogy ha rágcsálni akarja, akkor odafigyelek és nem hagyom neki.
2019. márc. 23. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem baj ha rágcsálja sem!Mert ezek úgy vannak gyártva hogy ne okozzon problémákat!De tápnak nem felel meg!Nyugodtan hagyhatod neki hogy rágja, legalább kopik a foga attól is!
2019. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Akkor megnyugodtam. Ennek ellenére azért legközelebb fa alapú pelletet veszek.
2019. márc. 23. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha pár szemet eszik belőle az nem gond. De ha nagy mennyiségben akkor az már nagy baj mert a nyusziknak nem való a kukorica egyik része sem. Súlyos gondokat okozhat ha teli eszi magát vele.
2019. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy sokat enne belőle. Már raktam neki a wc-jébe, idáig még nem evett belőle, lehet nem tetszik neki annyira mint a fapellet.
2019. márc. 23. 20:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma akartam új pelletet venni, de a már meglévő pelleten kívül csak fenyőfa pelletek vannak. Úgy tudom a fenyő is mérgező a nyúlra nézve. Szerintetek most mit csináljak? Nem értem hogy miért gyártanak olyan pelletet amitől esetleg baja lehet, pedig némelyik márkás is. Vagy lehet hogy én aggódom túl a dolgot?
2019. márc. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!