Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt lehet a szabadban...

Hörcsögöt lehet a szabadban sétáltatni? Állatkínzásnak ugye azért csak nem minősül, ha minipórázon sétáltatom?

Figyelt kérdés
Az meg közel sem ugyan az, ha ketrecben viszem őt ki. De szerintem megérdemli, hogy kint legyen ő is. Nem fair, bezárva óvni őt, csak mert pici. Ezt megtehetem vagy nem fér bele az elfogadhatóba?

2019. márc. 25. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Lehet, vidd el egy kutyafuttatóba, ott el is engedheted egy kicsit.
2019. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Fejeld meg azt a pocsék életed a szarkazmusoddal!:D Szerintem evidens, hogy azért tettem fel a kérdést, mert szeretem őt és biztosra akarok menni, hogy nem ártok neki. Ha ez a max. amit nyújtani tudsz, akkor inkább ignoráld. Elnézést kérek, hogy többet akarok adni neki a rácsoknál. Szabadon él a természetben. Ergo olyan szar nem lehet neki, ha kiviszem. A hangsúy itt a pórázon volt. Anélkül elveszíteném őt. Viszont nem csak dísz, kell, hogy éljen. Egy teljes élet a négy fal között nem élet. De nyugodtan bunkózz. Továbbra is várom a segítő válaszokat!
2019. márc. 25. 15:11
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
De igen kínzás. Rajtad kívül kinek jó? Szerencsétlen hörcsög ha megússza fertőzések, betegségek nélkül akkor vagy te fojtod meg, vagy a stressz öli meg.
2019. márc. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Létezik nekik való póráz, amiből nem tud kiszabadulni?

Én szoktam látni egy nénit, aki a tengerimalacát ki szokta vinni az emeletes ház elé a fűre. Nekem nem tűnik olyan elvetemült ötletnek, de félnék, hogy eltűnik a höri. Nagyon kicsi és gyorsan szalad, elég jól tud ásni is...

2019. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Ne vidd le sétálni. Összeszed minden fertőzést, aztán elpusztul. Nekem évekig volt törpehörim, de sosem mertem levinni. Otthon csinálhatsz neki egy kis füves területet esetleg, amire nem jár rá macska, kutya. Meg amúgy is megszökne szerintem, irtó ügyesek. :)
2019. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Ha szeretnéd, akkor tudnád, hogy a legtöbb rágcsáló rejtőzködő életet él és rohadtul nem szeret csak úgy sétálgatni.

Engedd ki valami nagyobb térbe, de olyankor ne hagyd őrizetlenül.

2019. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
23%

Jaj, ne már, azért nem cukorból van, hogy egy szellőtől is óvni kéne, én még a szakállas agámámat is leviszem néha, pedig a hüllők extra érzékenyek a stresszre.


Simán ki lehet vinni egy hörcsögöt, azt is vittem már gyerekkoromban, csak nem pórázon, hanem csak úgy. Figyelni kell merre megy, ennyi. Igen, jól tud ásni. Talán egy fél óra alatt tudna is egy akkora lyukat ásni, amiben eltűnne. Fél óra alatt azért akármilyen reumás is valakinek a dereka, csak le tud hajolni, hogy megállítsa.

Soha semmi fertőzést se kapott el az enyém, pedig nagyjából a nyarat kint töltötte.

Viszont szerintem még elég hűvös van, akkor érdemes kivinni, mikor már a fű is meleg. És száraz.

2019. márc. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

A hörcsög nagyon könnyen megbetegszik. Nemrég olvastam egy kérdést hott szétszedték a kérdezőt amiért 1 hétre egyedül akarta hagyni - jogosan.


A hörcsög már egy sima alomtarakítás alkalmával RETTEG (ezért szagosít nagyon durván ha túl gyakran cseréled és ezért nem szabad az egészet egyen cserélni)


Akkor ezt most tetőzzük a hurokkal amit szerencsétlenre kötsz, amitől a természetes mozgásról is lemondhat. Nyilván qrwa jól érzi magát. (Nézz meg néhány videót amin a macskára ráadnak valami ruhát. Nyilván ő is jól érzi magát....)


Nyilván akkor is jól fogja ha véletlenül megeszik egy bolhát, kullancsot amik rengeteg kutyára is halálos betegségeket terjesztenek. DE pl a parvo tipikusan olyan dolog amit a cipő talpán behord az ember, nem véletlenül oltják a kutyákat is ellrne.


Összegezve

- nagy betegség rizikó

- a stressz elég hogy végezzen vele


Amúgy nem kínzás, ááhh

...

2019. márc. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
#7: 20-30 éve se volt nagy dolog ha valaki kutyája az egész életét a láncon töltötte
2019. márc. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat! És köszönöm az értelmes, kedves emberek kommentjét, akik nem úgy kezeltek mintha kapásból 14 hörcsögöt leskalpoltam és megcsonkítottam volna! Pont azért kérdeztem, mert ember vagyok és nem tudok mindent. És az, hogy nem tudtam, hogy fertőzéseket kaphat el, nem annak a jele, hogy nem szeretem őt, egyszerűen csak 4 hónap alatt (leginkább a télnek/hidegnek köszönhetően) még sosem futott át az agyamon, hogy kivigyem. Jön a jó idő, gondoltam rákérdezek.

Szóval mégegyszer köszönöm!

2019. márc. 25. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!