Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek az oroszlánf...

Mi a véleményetek az oroszlánfejű nyusziról? Leht lakásban kiskedvencként tartani? Mit eszik? Milyen ketrec kell neki? Hogyan kell takarítani? Drága a tartása?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A összes kérdésre nem tudok válaszolni, DE: Nagyon aranyosak, barátságosak, és igen lehet kiskedvencként tartani. Ketrecből minél nagyobb, Fressnapfban, más állatkereskedésekben körül tudsz nézni. Az olyan ketrecek jók, amiknek mondjuk rabbit 80, rabbit 100 a neve, azok jók, vagy amelyik ketrecen van egy nyuszinak a képe:)

Hát általában forgácsot tesznek alá az emberek, attól függően, hogy hány nyuszit tartasz, iletve, hogy milyen hamar lesz koszos, fog kialakulni, hogy mennyi időközönként kell takarítani. Hát a hogyan kérdésre: lapáttal egy szemetszacskóba"beletermeled" a koszos forgácsot, esetleg ha kell áttörlöd egy kis esetes szivaccsal, majd tiszta forgit raksz a ketrecbe.

Remélem tudtam segíteni:)

2010. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy nagyon aranyos, szeretnivaló kis szőrmók! Hobbiból lehet tartani lakásban, kint sokan nem ajánlják a tartását, de kinti ketrecben is eléldegél, bár szereti az ember közelségét. Legnagyobb mértékben szénát eszik, de minden nap rakj be neki egy-két répát, esetleg almát. Emelett egy kis tálkában, nagyon kis mennyiségben (napi 1-szer egy marok) nyúltápot adhatsz neki. A ketrece minimum 80x50-es legyen, és még ebben is legyen napi egyszer kiengedve. Sokan a Ferplast Cavie ketreceket ( [link] tartják a legjobbnak, ez a legtöbb kisállatkereskedésben megtalálható. De ha bemész egy díszállat boltba, és elmondod, hogy nyúlnak szeretnél mondjuk 100x50-es ketrecet, akkor mutatnak az igényeidnek megfelelő nyúllakhelyet. A takarítása nagyon egyszerű. Amikor az alom elhasználódott, piszkos a forgács, sok az ürülék, akkor az alomtálcát lecsatolod a rácsos részről egy kapcs segítségével, és az elhasználódott forgácsot beleöntöd egy nagy zacskóba(mi szemetes zsákba szoktuk), ahova elfér. Az oltások(myxomatosis és RHD) egyenként 3000 forintba kerülnek, de lehet kombináltat szúrni neki, az 6-7 ezer. Az alapfelszerelés (felszerelt ketrec, alom, kaja és társai) 14-16 ezerbe kerülnek, a nyuszi állatkereskedésben 5-6 ezer. Emellé még vehetsz neki hámot és pórázt, amiben tudod sétáltatni(ha akarod). A hám 2000-3000-ig terjed, nem olyan drága, a póráz is mondjuk 3 ezer. Csak az elején kerül sokba, később csak alomra és kajára kell költeni. Jó nyuszizást, remélem tudtam segíteni!
2010. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is van egy oroszlánfejű nyuszim. Nagyon aranyosak, kedvesek, kíváncsiak. Nyitott az új dolgokra. Takarmányosnál veszünk neki kaját de van itthon olyan magkeverék amit kifejezetten állatboltokba lehet kapni. Almától, répától hasmenése van. Hetente egy két karikát lehet neki adni. Szalma mindig kell hogy legyen neki. Kisállatboltban tudod megvenni a szalmát. Ezt váltogatva, keverve adjuk neki. Én a szobámban tartom és nincs vele gond. Kis csendes. Minimum 70*100 ketrec kell. Olyan magas legyen hogy feltdjon egyenesedni mert sokszor nézelődik kétlábon. Mi úgy takarítjuk hogy kiöntjük az almot a kukába pivit megtisztítjuk a tálcát majd az aljára macskaalmot szórunk(felszívja a pisit és a pisi szagot) aztán jól kibéleljük szalmával. Forgáccsal nem tanáácsos mert beleragad a szőrébe és nehezen lehet kiszedni! A tartása nem drága csupán kaja és macskaalom kell enki. A szőrét rendben kell tartani. Vegyél neki fésűt!(kutyáknak való sok fogas)Mert max. hetente meg kell fésülni. Attól függ hogy mennyire lesz gubancos a szőre.

Sok örömet a nyuszihoz!

2010. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
NE RAKJ FORGÁCSOT ALÁ CSAK SZÉNÁT!
2010. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég erős szaga van, naponta kell takarítani h ne legyen zavaró, nehéz macskawc-re szoktatni. A többit akármilyen nyulas honlapon megtalálod.
2010. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha rám hallgatsz, ne oroszlánfejűt vagy hosszúszőrűt vegyél, hanem sima szőrűt! Felnőtt korában nem olyan lesz, mint kicsinek, sokkal hosszabbra nő a szőre, mint a mi a cuki képeken van, és teljesen eltakarja majd a fejét! Hidd el, a simaszőrű nyuszi is épp olyan kedves és azzal is kell épp eleget foglalkozni, 8-10 éven át! Apukáméknak van oroszlánfejű nyuluk, de úgy sajnálom szegényt, mert úgy néz ki, mint egy mamusz! Ki sem látszik a bundából az aranyos kis pofija, a szeme... Nagyon sajnálom szegénykéket, főleg ebben a melegben. De ha mégis hosszú szőrűt választasz, mindenképpen naponta ki kell teljesen fésülni, kefélni (kb. 40 perc), különben az egészsége is bánja...

2010. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekemisvaan.

Nagyonszeretem,persze,hogy lehet kiskedvencként tartani.

100*50 ketrec kell neki.

Szénaa az alapdolog.forgácsot ne tegyél alá.Szerintem szalmátse csak szénát,én legalábbis félek a szalmától nehogy baja legyen tőlle.Takarítani hát kiszeded belőlle a piszkot kimosod ha gondolod fertőtlenítedis én szoktam megtörlöd és új almot teszel alá.

szerintem nem drága a tartása,Csak arra figyelj hogy széna mindig legyen neki mert az nem csak alom hanem azt eszi is.Magvakat eszik gyümit,Répát nem szabad neki sokat adni mert sok benne a cukor,abbol fehéret az jobbneki.Az etetésének neten utánna tudsz járni.

2011. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!