Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi vagy tengerimalac?

Törpenyuszi vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kisállatot,akit lehet szeretgetni,hozzábújni,nem mászik el ha ölbe veszem stb. Vagyis szereti ha szeretgetik:) Sajnos kutyám és cicám nem lehet(lakásunk van),de ha esetleg van személyes tapasztalatotok akkor szívesen várok más ötleteket is,nekem ők jutottak eszembe.

2019. ápr. 15. 16:11
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Kettőt!
2019. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
De egyébként beszéld meg szüleiddel mire lenne keret? A nyulakat minden évben oltani kell, nem lehet gabonás táppal etetni, szúnyogháló is ajánlott az ablakra, és nem lehet csak ketrecben tartani. Napi minimum 8 órát ki kell engedni, ivartalanítani kell, hogy ne pisiljen, kakiljon össze mindent, minden nap cserélni kell a Wc-t, ha esztétikusan akarod tartani, és nem akarsz semmilyen szagot a szobába.
2019. ápr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Törpenyuszik 80%-a utálja ha felemelik így ölbe se nagyon lehet venni. A szeretgetést szeretik sok esetben de azt leginkább a földön. És egészen sok nyuszika antiszoc. Megrágnak dolgokat az ágyat garantáltan lepisilik stb stb. Tudom mert nekem is nyuszim van.


Tengeri cocából kötelező a kettő. Nagyon hangos kis állatok. Szintén egyén függő melyik szereti a simit és a dögönyözést. Van amelyik örökké nagyon félős marad.


Ha csak ez a szempont hogy dögönyözni lehessen meg szeretgetni én egyik kisállatot sem ajánlom mert sürübben előfordul hogy nem szeretik.


Másrészt a nyuszikat évente oltani kell, ivartalanítani. Tisztában kell vele lenni ha bármi baja van mindkét fajnak azonnal orvos, nem szabad órákat napokat várni mert pillanat alatt elmennek ha bármi gondjuk van. És ugye az se mindegy milyen orvoshoz viszed őket. Sok orvos nem ért hozzájuk és félrekezeli őket.

Csak megbízható helyről szabad vásárolni. Tilos kereskedésből vagy szaporítótól.


Mindegyik fajt napi 6-8 órára ki kell engedni még akkor is ha tele pisili a fél szobát. Fiú nyuszi amíg nem ivartalan sugárba pislheti akár az arcod is.

Nyulaknál vedlési szezon nagyon durva. Rengeteg a szőr ami a szülőknek nem biztos hogy tetszeni fog. Meg az egész lakás szénás lesz. Naponta kell takarítani utánuk.


Jah és a kezdőszett mindkét fajnál min.30 000 ft

ebbe nincs benne se az állat se az orvosi költségek.

Én egy nyuszira elsőkörben 60.000 forintot fizettem.



Ha bármelyik állatról többet szeretnél tudni hogy hogy smint van a tartásuk nyugodtan írj privátot. És ajánlok megbízható oldalakat és facebook csoportokat ahol mentés tagjai illetve a tenyésztők nagy része is jelen van.

2019. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Esetleg két darab degu? Ők imádják a simogatást, játékot. Az enyém pl. fogócskázni szeretet.
2019. ápr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából én a tengerimalac felé hajlok egyelőre mert utánaolvastam,hogy a tartásuk viszonylag egyszerűbb,mint a nyuszinak és lehet inkább majd ha lesz saját háztartásom akkor vállalok be nyuszit:) A degun még nem gondolkoztam,akkor velük lehet játszani,élvezik az ember társaságát?Mindenesetre köszönöm!:)
2019. ápr. 15. 17:07
 6/7 A kérdező kommentje:
Még a görényen gondolkoztam,egyik ismerősömnek van és ő mondta h azt lehet dögönyözni és nagyon jópofa állatok:)
2019. ápr. 15. 17:12
 7/7 Miss Endzsi ***** válasza:
2019. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!