Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Talpfekélye van a nyuszimnak?

Talpfekélye van a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a nyuszimnak kezdődő talpfekélye van. Éjjel-nappal kinn van a szobában, ahol szőnyeg is van, párnái is vannak, a ketrecét csak evésre, ivásra, wc-zésre használja. A wc-jében pellet van. Nincs elhízva sem. A probléma nem is a talpán van, hanem kicsit hátrébb, ahol a két hátsó lába hajlik. Még nem sebes, inkább csak ritkább a szőr, viszont pirosasnak láttam a bőrét. Ezt mivel lehet kezelni? Valahol olvastam a betadine-t, de ehhez el kell vinni orvoshoz, vagy én is be tudom szerezni? Ha bármivel is bekenem neki, mit tegyek hogy ne nyalogassa le, mert mosakszik, nap közben pedig dolgozunk, hogyan tudok rá figyelni? Vagy vékonyan kenjem be és akkor hamar felszívódik, talán nem tudja annyira lenyalogatni? Interneten olvastam hogy nem gyulladt fekély esetén neogranormont is lehet rá használni, de addig nem merem kipróbálni amíg hozzáértők nem mondják azt hogy lehet használni. Mit tehetnék a későbbiekben, hogy ne alakuljon ki talpfekély? Nagyon sok olyan hely van a szobában, ahol puha felületen tud feküdni, nem értem hogy akkor miért alakul ki ilyesmi?

2019. ápr. 24. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

talpon van a talpfekély és nem a hajlatnál

vidd el dokihoz

lehet akár gomba is

2019. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Azon a részen van, amire még ránehezedik mikor ül, vagy úgy fekszik hogy maga alá húzza a lábait, de nem a teljes talpfelületén van, csak ott hátul, ahol már hajlik neki. Ezért gondoltam hogy az még talpfekély. Elviszem orvoshoz, de amúgy múlt hét hétfőn voltunk oltáson és ott megvizsgálták, ráadásul pont most kérdeztem az orvost a talpfekélyről, még ő is nézte hogy szép a talpa. Na mindegy, mindenképp elviszem orvoshoz.
2019. ápr. 24. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!