Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyen kisállatot tartsak...

Melyen kisállatot tartsak kisebb lakásban?

Figyelt kérdés

Helló, kisállatot keresek, de nem tudom melyik legyen. A hörcsög lenne a legjobb, mert egyedül is tartható, viszont éjjeli állat, csak zavarnánk egymást. Gondoltam még az egerekre, nekik viszont nagyobb hely kellene. Ez után eszembe jutottak a tengeri malacok és a nyuszik, velük több gond is lehet, de legalább kisebb helyen is elférnek, mármint a ketrec lehet kisebb, hisz nem sok időt töltenének benne. A nyuszival az a gondom hogy volt már és mindent összepisilt. A lakásomban laminált padló van, nem tenne jót neki a vizelet, és néhány bútor sem az enyém. A tengeri malacok szeretnek hangoskodni, de valyon szobatisztaságra nevelhetőek? Milyen kisállatok vannak még? Az lenne a legjobb ha egyedül tartható lenne, de ha ilyen nincs akkor lesz 2, nem oszt nem szoroz.

(Egyetlen kivételek a patkányok, bár imádom őket, de a családom szerintem nem örülne nekik, bár nem velük élek)


2019. máj. 17. 06:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hüllők és madarak is jöhetnek. De azért a tartásuk ne legyen egy vagyon.
2019. máj. 17. 06:26
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A hüllőket felejtsd el, a legdragabb hobbi, és még simogatni sem tudod őket.

A tengerimalacokat párban kell tartani, nem nevelhetők szobatisztasàgra. Kb 120-as az ajánlott ketrec méret. Ha kiengeded őket, le kell terìteni a padlòt, mert fognak pisilni.

Egyébként a tengerimalac engem éjszaka jobban zavart, mint a hörcsög.

A malac minden fordulàsomkor visìtott. A hörcsög pedig csak békésen tekerget a kerekében éjszaka. Ha jó fajtát veszel,akkor nem fog nyikorogni sem.

Szerintem a hörcsög a legjobb választás, az ha kint pisil is, könnyebb feltörölni, nem ürít sokat.

Másik opció a törpesün. Ő tartható egyedül kb 120-as ketrecben. Ő sem szobatiszta egyébként.

A nyúl az egyetlen ezek az állatok közül, akik lehetnek szobatisztàk.

Csincsillàt lehet még tartani, ők is párban élnek. Viszont kb 20 év a várható élettartamuk, szóval érdemes àtgondolni, hogy ennyi évre is kéne - e.

2019. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A csincsillákat mennyire lehet kézhez szoktatni? Életemben egyszer láttam, elég vad volt, bár kisállatkereskedésben gubbasztott szegény. És szobatisztaságra szoktathatóak? Úgy tudom őket is ki kell enegedni mint a nyuszikat
2019. máj. 17. 06:51
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Macska? Lehet simogatni, elvan egyedül, néha még az ember nélkül is :)
2019. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a macska nem számít kisállatnak. Nem tarthatok és az összes cica cucc nem férne be a lakásba. Pedig tényleg az lenne a legjobb.
2019. máj. 17. 07:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok, a csincsillàk felszerelése több helyet igényel, mint a cicàé. A madarak sem kényszerìthetők apró helyekre.

Szerintem a hörcsög lenne a legjobb megoldás. (törpének 60*40cm,aranynak 80*50cm a minimum helyigenye). Éjszakai műszakot tol, de nappal is látni. Kedves, kézszelíd állatok. Annyi a fontos, hogy tenyésztőtől vedd, sok genetikai beteg, beltenyészett példány van, akik nem kezdőknek valók (meg ne is támogassuk a szaporìtòkat)

2019. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az házi- vagy mongol futó egereknek mekkora hely kell?
2019. máj. 17. 10:57
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Az egér az az agyadra fog menni éjszaka, főleg mikor úgy dönt, hogy új ablakot rág a faházára. Ha a hörcsögöt hangosnak tartod, akkor az egeret szorozd be 10-el.

Aludtam együtt egy pár kisállattal már, a zavarási lista úgy nézett ki hangosabbtól a kevésbé hangosig hogy egér, patkány, hörcsög, tengerimalac, ékszerteknős, nyúl, vadászgörény.

2019. máj. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nem tartom hangosnak, de a hörcsögök éjjel motoszkálnak, én meg nappal zajongok, egyszerűen zavarnánk egymást. Lehet hogy a mongol futóegér vagy a sima háziegér lesz a nyerő, főlg mert néha hétvégén el kell utazom a szüleimhez, nagyobb állatot csak nehezen tudnék vinni, bár kisebb rágcsálót szerintem egyedül lehet hagyni egy mapra, nem kajálnak meg mindent olyan gyorsan. A nyulak és a tengerik igazi zabagépek.


Nekem eddig tengerimalacom, nyulam, törpe hörcsögöm, fehér egerem és mongol futóegerem volt. Ezek közül a nyúl és a tengri malac volt a leghangosabb. a nyúl a ketrecet rázta, a tengeri pedig minden mozgásra visítani kezdett.

2019. máj. 17. 17:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ha nem otthon alszom kifejezetten hiányolom magam mellől az éjszakai motoszkálást :) nem vagyunk egyformák :)


Hörcsögnél ha jól megválasztod a kereket és nem nyikorog akkor nem sokat zajolnak főleg ha terráriumban van és nem ketrecben. Nappal nem igazán tudod zavarni, néha megijedek mikor már vagy 5 perce keresem a sok forgácsban, majd végre lesz kegyes felébredni és felháborodásának hangot adni :D


És tényleg nem foglalnak nagy helyet, egy nagyobb éjjeliszekrény alapterületén már simán elvannak. Könnyen tarthatóak és nem igényelnek napi több óra foglalkozást. (Sokaknak ez nagy előny, nekem pl tengerimalacra, nyúlra nagyon nem lenne időm)


Nagy hátrány viszont hogy rövid ideig élnek, és ha valami gond van akkor egzotikus állatorvoshoz kell vinni ami kb sose áll meg 30-40 ezer alatt. (Kiábrándítanék mindenkit aki eddig tévedésben élt: NINCS olcsó állat)

Ha azonban jól tartod, nyugodt, stresszmentes megfelelő környezetben, jól táplálod és jó genetikai háttere van (tenyésztő!), 2,5-3,5 évig élnek és nem jellemző a betegeskedés.

[link]

2019. máj. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!