Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék tartani egyedül egy...

Szeretnék tartani egyedül egy dzsungáriai törpehörcsögöt. Mekkora legyen az élőhelye?

Figyelt kérdés
Először is a terrárium nagysága ahol élni fog mekkora legyen? Nekem van most egy 40cm hosszú 32cm széles és 25 cm magas terráriumom az előző lakója egy Roborovszkij-törpehörcsög volt ami kb 2,5 évet élt velünk nagyon imádtuk. Na szóval neki is elég lenne ez a hely nagyság? És ha egyedül fogom tartani akkor nőstényt vagy hímet vegyek? A válaszokat előre is köszönöm.
2019. máj. 24. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég, az a Robinak is rettentő kicsi volt.

Nagyon minimum 60*40 cm, bár szerintem az is használhatatlan, nálam 80*40-es van, és szerintem ez az, ami minimumként "elmegy".

A neme mindegy, tenyésztőtől vegyél!

2019. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előbb tettem fel kérdést, ahol a 60x30x30as helyet kicsinek nyilvánították törpehörcsögnek, szóval szerintem a tiéd is túl kicsi.
2019. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez fele a minimális méretének, robit sem lett volna ekkorában tartani.

Min. 20 cm-es kerék kell neki, zárt futófelülettel, plusz két-három bújóhely, az alom pedig jó volna, ha elérné a 8-10 cm mélységet.

2019. máj. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen kisállatot ajánlanátok akkor ebbe a terráriumba?
2019. máj. 24. 19:47
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Minimum 60*40cm, minimum 20cm átmérőjű kerékkel. De szerintem még ezek is az állatkìnzàs kategóriába esnek, én jóval nagyobbat vennék. Éveket kell leélnie a terráriumban, úgy, hogy a természetben a hörcsögök éjszaka sok-sok kilométert tesznek meg. Ezt érdemes szem előtt tartani..
2019. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha terrárium, semmilyet.

Ha akvárium, max. 1 bettát vagy 3-4 hím guppit.

2019. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pókot tudsz benne tartani.
2019. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a terrárium minden emlősnek kicsi. Rovart, pókot, halat vagy növényt lehet benne tartani. Ha szerzel hozzá tetőt és meg tudod oldani a világítást, gyönyörű egzotikus minikertet is lehet csinálni belőle.


Sajnos attól, hogy az előző hörid sokáig élt, még túl kicsi lesz ez a terrárium. Nem pusztulnak bele, de nem is érzik jól magukat. Ha nincs sok pénzed újat venni, az Ikeában lehet kapni nagy méretű műanyag tároló dobozt, ami egy törpehörinek megfelelő méretű. Nem a legszebb, de sokan használják erre. Átmeneti megoldásnak is jobb, mint a kis terrárium, amíg nem tudsz nagyobbat venni.

2019. máj. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!