Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok segíteni, hogy hogy...

Tudnátok segíteni, hogy hogy segítsek a tengerimalacomon?

Figyelt kérdés

Van egy felül 6 éves nőstény malackám. 2 éve pusztult el a társa, és utána akárhogy próbáltam mellé új társat szerezni egyiket se fogadta el. Lehet furán hangzik, de zavarta, hogy alkalmazkodnia kell egy másik állatkához, sokszor volt feszült, ideges, így végül úgy döntöttem, hiába társas állatok, egyedül marad.

Azóta is egyedül van, és semmi probléma nem volt vele, egészségesen és boldogan élte a kis nyugdíjas éveit, de kb 1 hónapja valami megváltozott.

Először azzal kezdődött, hogy nagyon nagyon csipásodott a szeme, amit én kamillavirágos borogatással orvosoltam. Ez ugyan segített, de nem sokat, azóta is folyamatosan nap mint nap kell kamilláznom és a szőre is kihullott a szeme körül, mivel a sok csipa na meg a kamilla tea szárító hatása nyilván több kezelés után meglátszott. Nem merem abbahagyni ennek ellenére a borogatást, mert mikor megpróbáltam, újra nagyon nagyon csipás lett.

A másik probléma az, hogy mostanában megy a hasa, és orrfacsaróan büdöset ürít. Semmivel sem kap másabb kaját, mint amit eddig. Szénát, Versele Laga tápot, almát, paprikát, uborkát, répát, olykor paradicsomot, petrezselymet, zellerlevelet... Természetesen minden gyümölcsöt és zöldséget alaposan megmosva.

Ezen úgy próbáltam segíteni, hogy nem kapott annyi "vizes" zöldséget, növeltem a táp adagját, és még több szénát kap, de azóta sem múlt el a probléma.

Ma fürdettem és szó szerint a hátsó felére volt száradva az ürüléke, volt amit nem is tudtam kimosni a bundájából, ezért holnap segítséget kérek az egyik családtagomtól, hogy fogja le, amíg levágom jóóó rövidre hátul a szőrét (nem szereti az ollót, fésűt, de muszáj ugyebár...).

Mindig is molett malacka volt, de most szemlátomást fogyásnak indult.

Étvágya van, továbbra is szeret enni, kedvetlennek sem mondanám, szereti a simogatást, ad puszit, de nyilván látszik rajta mikor megy a hasa, hogy kellemetlen neki...

Több kilóméteres környékünkön egyetlen állatorvos van, aki macskára és kutyára van szakosodva inkább, nem vittem el hozzá, de értelme se lenne, mert családtagjaim/barátaim révén tudom, hogy nem szeret foglalkozni kisemlősökkel, és mindegyiket annyival letudja hogy "A természet majd elintézi, idős már...".



Annyira sajnálom őt, nagyon nagyon szeretem, de nem tudom, mit tegyek, hogy elmúljon a hasmenése, ne csipásodjon a kis szeme. :( Tippek, ötletek?


Azt mondták nekem a kisemlős szerető ismerőseim, hogy mivel öreg, már nem úgy működnek a szervei, mint kéne, a bélrendszere sem, immunrendszere sem, azért csipásodik úgy. Tényleg idős korából fakadó lehet?


Illetve még egy kérdés. Feltűnt, hogy van egy hosszabb körme. Azt csak egyszerűen csipesszel a felesleget el tudom én távolítani nem?


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 28. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem olvastam el a kisregényt amit írtál.

Láthatólag fontos neked ez a kisállat. Akkor pedig egyetlen megoldás van: minél előbb elviszed egy olyan állatorvoshoz, aki egzotikus állatokra szakosodott. A neten vannak ilyen listák. Pl [link]


Persze az lehet, hogy nem "több kilométeres környéken" lesz, hanem messzebb. De egy ilyen kis állatot, főleg most, mikor jó idő is van már, beteszed egy dobozba, és beülsz a kocsiba/buszra/vonatra. Mi a nyulunkat 70 kmre hordjuk, de van aki Budapestre felviszi többszáz kilométerről. Ez ilyen, ha szereted az állatodat.


Mást nem lehet tenni, vagy nézed, hogy megdöglik magától.


A körmét csipesszel le tudod vágni, de csak a legvégét szabad lecsípni, mert vérezhet.

2019. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Sajna az ismerőseidnek igaza van.


Egy malacka valóban elélHET, akár 8-10 évig, de az 5-6 év az átlag.


Bocsi!


A szemét kamillával, vagy patikai szemcseppel mosd ki.

A köröm VÉGÉT picit lecsípheted.

2019. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
A malacod meg fog halni! 6 évesen még nem kéne! Miből gondolod, hogy szakértői diagnózis nélkül te meg tudod gyógyítani? Zárjuk be az állatorvosi egyetemet, nincs arra szükség? Olyan nincs, hogy nem lehet elérhető állatorvost találni! Aki erre képtelen, az ne tartson állatot. Tengerimalacot se!
2019. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem kell túlzásokba esni, kedves hármas válaszoló. Nem írtam egy szóval se, hogy be kell zárni az állatorvosi egyetemet, vagy hogy nem lenne szükség állatorvosokra...

Ha pedig olvastad volna, mint írtam, állatorvos van, csak nem ért hozzá, és nem is szeret foglalkozni rágcsálókkal.

Ennek a malackának jobb élete van, mint számtalan embernek, neki/nekik (amíg többen voltak) több mindent megadtam, mint magamnak, hogy nekik jó legyen...

Nem kell a rosszindulat!



Igyekszek körbenézni, hogy hova tudnám elvinni a környező városokba, ahol van is hozzáértő orvos (köszönöm kedves egyes az oldalt).

2019. máj. 28. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Egy malackának 6-8 év a várható élettartama. A tiéd már nagyon idős. Én biztos vagyok benne, hogy érzi a szeretetedet. Ha tudod, vidd el állatorvoshoz, egyébként pedig foglalkozz vele minél többet! Látszik, hogy szereted, gondolj arra, hogy nálad szép élete van / volt, a természetben a legtöbb malac nem él ennyit. A körmét vágd le nyugodtan. Drukkolok, hogy még sok szép órát tudjatok ketten eltölteni.
2019. máj. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves ötös! Köszönöm a bíztató szavakat.

A malackámat ugyan látta hozzáértő orvos, de nem tudtak vele mit csinálni. Az orvos pedig beigazolta a gyanúmat: az öregkor. Semmi betegsége nem volt, a kora miatt kezdték feladni a szervei. A hétvégén eltávozott közülünk.

A szívem szakad érte, csak az vigasztal, hogy már egy jobb helyen van, nem szenved tovább és amíg élt, egy boldog, finom ételekben és szeretetben teljes életet élhetett. :(

2019. jún. 2. 19:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Eggyüttérzésem a malackád miatt, át tudom érezni, 😔gondolj a sok, boldog, együtt töltött időre...
2019. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!