Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac tartók! A...

Tengeri malac tartók! A malackátok bírja a "tetőtéri klímát" nyáron is?

Figyelt kérdés

Már sok tengeri malacom volt, de sosem tartottam még állatkát tetőtérben. Tudom, hogy ott nyáron jóval melegebb van, mint egy sima szobában. Most szeretnék egy új malackát venni, de költözés előtt állok, és az új szoba tetőteres.

Tartok tőle, hogy túl meleg lesz neki, mivel 30+ fok van a szobában nyaranta, klíma nincs, a ventilátort pedig tudom, hogy nem bírják, nem szabad hogy közelről érje őket.


Akinek ebben van már tapasztalata, hogy oldja ezt meg, vagy hogy bírják a malackái?


Illetve még egy plusz kérdés. A hím malacnak valóban jóval büdösebb és intenzívebb a szaga, mint a nősténynek? (Eddig csak nőstényeket tartottam.)



2019. jún. 2. 19:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem bírja a hőséget, ne vegyél tetőtérre malacot!

Nem büdösebb a fiú.

2019. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
25-27 fok felett mindenképpen hűteni kell a lakást, mert nem bírják a meleget. A hőgutától elpusztulhatnak. Szerezz be szobai légkondit (ne közvetlenül őket érje). Ha nincs tartósan 28-30 fok, elegendő vizes törülközővel és rongyokba csomagolt jégakkuval hűteni őket, de mindig legyen egy hűvös hely, ahol pihenhetnek.
2019. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a fiú malac büdösebb, még ivartalanítva is. Akkor is búg, és folyton elhelyezi a vizeletmintáit. Ez váltja ki a szagot, amit nagyjából 1 hét után lehet érezni. Főleg ha lányokkal van.
2019. jún. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!